Legniczanie wyróżnieni przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

0
227

Wicewojewoda Dolnośląski Bogusław Szpytma wręczył odznaczenia państwowe nadane mieszkańcom Dolnego Śląska. Wśród odznaczonych Brązowym Krzyżem Zasługi przyznanym przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę znaleźli się m. in.: legniccy działacze społeczni Danuta Dychtanowska i Jacek Kamola – osoby zasłużone w działalności charytatywnej na rzecz dolnośląskiego rzemiosła oraz w propagowaniu tożsamości regionalnej.

Nadane odznaczenie jest wyrazem uznania dla szczególnych osiągnięć i pracy na rzecz miasta Legnicy oraz lokalnej społeczności, które zaowocowały ich rozwojem.

  • Odznaczenie nadane przez Prezydenta RP przyjmuję z wielką pokorą – mówi Jacek Kamola związany od 18 lat z Cechem Rzemiosł Różnych w Legnicy i od ponad 20 lat z Towarzystwem Przyjaciół Dzieci w Legnicy. To dla mnie nobilitacja i wyróżnienie, ale także motywacja do jeszcze większego zaangażowania w sprawy legnickiego rzemiosła nie zapominając również o osobach niepełnosprawnych i najmłodszych mieszkańcach naszego miasta. Jako osoba wyróżniona w 2009 roku odznaką „Zasłużony dla Legnicy” nadal kontynuuję swoją misję budowania społeczeństwa obywatelskiego.

  • Jestem niezwykle dumna z tego, że moje wieloletnie działania na rzecz rozwoju przedsiębiorczości i legnickiego rzemiosła zostały zauważone i docenione przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę. Jako pedagog i rzemieślnik, na co dzień pracując z legnicką młodzieżą, byłam już laureatką wyróżnienia „Niebieski Tulipan” przyznawanego przez Legnickie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci z Autyzmem i innymi Zaburzeniami Rozwojowymi „Dar Losu” przyznawanego za działania na rzecz osób z autyzmem. Pomoc osobom niepełnosprawnym wpisana jest w cele i zadania, które od wielu lat realizuję – dodaje Danuta Dychtanowska.

Udostępnij
Poprzedni artykułMur
Następny artykułOla śpiewa dla najmłodszych

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię