Aktywnie w Świerzawie

0
690

Jakub Jagiełło, najmłodszy radnym Rady Miejskiej w Świerzawie, do tej pory swoje największe sukcesy odnosił jako prezes klubu piłkarskiego Pogoń Świerzawa.

Zawodowo związany jest z Jaworem, gdzie pracuje w wydziale promocji Urzędu, kończy studia doktoranckie na Wydziale Ekonomii, Zarządzania i Turystyki w Jeleniej Górze. Ze sportem nie zerwał – w wolnej chwili gra w piłkę nożną i to właśnie ze sportem wiąże swoją przyszłą karierę zawodową. W 2014 roku stanął przed wyzwaniem, obejmując prezesurę klubu sportowego ze Świerzawy w czasie, gdy Pogoń miała poważne tarapaty i spadła z okręgówki do A-klasy. Ma także w swoim cv współpracę dziennikarską z naszym wydawnictwem, które było „producentem” popularnego w regionie czasopisma „Dolnośląska Piłka”.

 

  • Dzięki zaangażowaniu i współpracy z zarządem, trenerami, zawodnikami, rodzicami i sponsorami udało nam się stworzyć podstawy akademii piłkarskiej oraz powrócić z klubem do „okręgówki” – mówi Jakub Jagiełło. – Skutecznie pozyskiwaliśmy środki i sprzęt sportowy do bieżącej działalności klubu, w ramach programów tj. Kluby Sportowe ORANGE, dotacje z Programu Klub czy z Poprawy Bazy Sportowej, dzięki czemu stadion w Świerzawie zyskał nową jakość. Moją działalność społeczną docenili mieszkańcy w ostatnich wyborach samorządowych. Mimo młodego wieku nie boję się pracy radnego, często zabieram głos na sesjach rady poruszając problemy, jakie zgłaszają mieszkańcy. Cieszę się również zaufaniem koleżanek i kolegów radnych, którzy powierzyli mi pełnienie funkcji przewodniczącego Komisji Rozwoju Gminy Świerzawa. Zgłosiłem kilka interpelacji w sprawie: zwiększania środków na sport, przeprowadzenia niezbędnych remontów na Orliku w Świerzawie, budowy boiska przyszkolnego, budowy placów zabaw i siłowni zewnętrznych, zakupu nowego wyposażenia na basenie letnim, przebudowy chodników. Przeprowadziłem ankietę w sprawie budowy skateparku (wynik: 81% do 17% głosujących popiera ten pomysł). W tej kwestii przeprowadzę jeszcze konsultacje z młodzieżą,. Ostatnio zakupiłem i przekazałem piłki do gry dla odwiedzających stadion, zachęcając tym pomysłem mieszkańców do sportu. Mam nadzieję, że uda się poprawić stan dróg gminnych oraz rozwiązać problem oczyszczalni ścieków. Gmina Świerzawa jest biedna i można porównać ją do sytuacji klubu Pogoń, gdy jego stery obejmowałem jako młody prezes. Świerzawa może wiele zyskać, dzięki zaangażowaniu młodych, a pomysły nie będą „torpedowane” przez osoby, które uważają, że nie ma środków i nic się nie da zrobić.

(sz)

Fot. (arch. jj)

Udostępnij
Poprzedni artykułSzkoły strajkujące…
Następny artykułTPD – warto pomagać!

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię