Woda leczy wszystko

0
342

W kwietniu przedstawiliśmy naszym Czytelnikom nowy kierunek, który z pewnością w najbliższym czasie będzie się cieszył dużą popularnością wśród polskich turystów.

Schodnica i okolice na Ukrainie to atrakcyjna oferta dla każdego. Jak pisaliśmy w poprzednim artykule, obecnie Schodnicy jest trzydzieści osiem źródeł wód mineralnych oraz siedemnaście odwiertów.

Magiczna

Dla kuracjuszy tutejszych sanatoriów dostępnych jest dziesięć źródeł i trzy odwierty. Chcielibyśmy lepiej zapoznać naszych Czytelników z magiczną wodą Schodnicy, a mianowicie z pierwszym z jej czterech rodzajów – Naftusią. Są to źródła wody mineralnej nr 1, 1C, 3, 8, 9, 10, 18C, 25 oraz 26.

Jest to woda nisko-zmineralizowana o wysokiej zawartości organicznych związków ropopochodnych. Pochodzi ona z ropy naftowej, stąd właśnie sama nazwa Naftusia, a także jej lekki zapach ropy oraz siarkowodoru.

Naftusia odmładza!

Naftusia skutecznie zabija różnego rodzaju chorobotwórcze bakterie a jednocześnie odmładza i wzmacnia odporność organizmu. Jest także bardzo dobrym środkiem moczopędnym oraz odtruwającym, sprzyja wydalaniu piasku oraz kamieni z nerek i dróg moczowych i zapobiega ich odkładaniu się.

Lepsze krążenie

Naftusia również polepsza krążenie krwi, normalizuję pracę układy pokarmowego, wątroby oraz trzustki, stabilizuje przemianę materii i poziom cholesterolu we krwi.

Woda jest zalecana przy chorobach układu moczowego i pokarmowego, szczególnie nerek, dróg żółciowych, wątroby, żołądka, pęcherzyka żółciowego, jelita, a także przy cukrzycy.

Pozostałe rodzaje schodnickiej wody mineralnej omówimy w następnych wydaniach.

Roman Demkiv

Fot. (arch. RD)

Udostępnij
Poprzedni artykułPatrycja z nową płytą
Następny artykułCzas na zmiany

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię