Ferie w Muzeum Miedzi

0
290

W tym roku także legniccy muzealnicy zadbają o to, aby żaden z uczniów nie narzekał na nudę w czasie ferii zimowych. Dla dzieci i młodzieży w każdym wieku przygotowano cały szereg zajęć, warsztatów i lekcji muzealnych.

Oprócz najnowszych wystaw („Tory historii…”, „Nasze Najnowsze… 2019”) i stałej oferty lekcji muzealnych, na gości czekają np. zajęcia plastyczne pt. „Kolej jak malowana”. W ich trakcie dzieci będą tworzyć rysunki (a jakże!) pociągów, a ich pracę ozdobią ściany sali oświatowej, gdzie prezentowane są aktualnie makiety kolejowe autorstwa ks. Janusza Grygiera. Inne propozycje warsztatów, to „Miedziane błyskotki” (tworzenie biżuterii z miedzi) i „Roboklocki”, czyli zajęcia z konstruowania czterech maszyn górniczych za pomocą klocków LEGO EDUCATION. Warto też zainteresować się tym, co oferują warsztaty „Zaczarowane płyty. Jak powstaje miedzioryt?”, gdzie będzie można się zapoznać z techniką wytwarzania płyt miedziorytniczych. W ofercie znajdziemy również cieszące się zawsze dużą popularnością zajęcia archeologiczne. Oprócz opowieści o zamierzchłych czasach, zaprezentowane na nich zostaną, m. in. stroje z epoki i repliki zabytków pochodzących z epoki brązu. Będzie też można spotkać najprawdziwszego Tatara, który opowie o słynnej bitwie z 1241 r.

Terminy warsztatów, lekcji i wycieczek należy uzgadniać telefonicznie z Działem Naukowo-Oświatowym: tel. (76) 86 202 89 lub (76) 86 249 49.

Marek Żak

Fot. (muzeum – Dariusz Berdys)

Udostępnij
Poprzedni artykułRynek pracy
Następny artykułWystawa Pavla Hlavatego otwarta

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię