ZIMA Z LOK

0
1941

W czasie ferii zimowych Zarząd Powiatowy Ligi Obrony Kraju w Legnicy przeprowadził serię imprez strzeleckich pod nazwą „Akcja Zima z LOK 2017”. W jej trakcie rozegrano eliminacje do turnieju finałowego imprezy w których brało udział: 1054 strzelców. W imprezie finałowej na strzelnicy sportowej przy ul. Piastowskiej, pod okiem doświadczonych instruktorów strzelectwa i sędziów sportowych, strzelało 72 finalistów.

– Jest to kolejna cykliczna impreza organizowana przez Zarząd Powiatowy Ligi Obrony Kraju w Legnicy – mówi Jacek Kamola, wiceprezes Zarządu Powiatowego LOK. W czasie zawodów strzeleckich prowadzimy również naukę celnego strzelania i prawidłowego obchodzenia się z bronią oraz zachowania odpowiednich warunków bezpieczeństwa w czasie strzelania. Cieszy nas fakt, iż z roku na rok, coraz więcej młodzieży korzysta z naszej strzelnicy. Za najlepsze wyniki w strzelaniu zawodnicy otrzymali: puchary, medale oraz pamiątkowe dyplomy. W imprezach brały udział dzieci i młodzież między innymi z: półkolonii przy Szkole Podstawowej nr 4, Klubu Osiedlowego „AGATKA”, legnickich Parafii Rzymskokatolickich, Legnickiej Biblioteki Publicznej oraz OHP w Legnicy. Każdy z uczestników turnieju finałowego otrzymał drobny upominek od Prezydenta Legnicy i z Wydziału Sportu Urzędu Miasta Legnica.

  • Jesteśmy bardzo zadowoleni z wysokiego poziomu zawodów sportowych, które organizując od wielu lat, już na stałe znalazły się w kalendarium legnickich imprez masowych. Poziom wyszkolenia strzeleckiego naszych zawodników zawdzięczamy naszym instruktorom, kadrze nauczycieli zatrudnionych w legnickich placówkach oświatowych, a także członkom Ligi Obrony Kraju zaangażowanym w szkolenie strzeleckie młodzieży. W Legnicy mamy najlepszych strzelców sportowych w Polsce i jest to głównie zasługa długoletniej pracy całego legnickiego zespołu trenerów strzelectwa sportowego szkolącego młodzież pod czujnym okiem weterana z Iraku, kapitana rezerwy, Adama Soborskiego – dodaje Jacek Kamola.

(kaj)

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię