XXVI Mistrzostwa Polski Seniorów w Taekwon-do

0
725

Zawodnicy Legnickiego Klubu Taekwon-do powrócili z Mistrzostw Polski Seniorów, które        w miniony weekend (03 – 04.11.2023 r.) rozegrane zostały w Ustce.

Legniczanie w mistrzostwach wywalczyli łącznie 6 medali: Wioletta Hanisch – złoty medal i tytuł Mistrzyni Polski w walkach powyżej 75 kg oraz medal srebrny w testach siły, Kamila Kolanowska – srebrny medal i tytuł Wicemistrzyni Polski w walkach powyżej 75 kg, Monika Kowalczyk – brązowy medal w walkach do 65 kg, Maciej Blicharski – brązowy medal w walkach do 81 kg, drużyna kobiet w konkurencji drużynowych walk seniorek.

Z powodu kontuzji oraz problemów zdrowotnych w zawodach nie mogli wziąć udział trzej etatowi kadrowicze z Legnicy: Marcin Blicharski, Paweł Woźniak oraz Maciek Żuk, który do Ustki pojechał jedynie w roli trenera.

W klasyfikacji medalowej XXXVI Mistrzostw Polski 2023 LKT  uplasował się na dziewiątym miejscu w gronie trzydziestu dwóch klubów klubów. W turnieju wystartowało 155 zawodników i zawodniczek.

Już za nieco ponad miesiąc zawodników Legnickiego Klubu Taekwon-do czekają kolejne sportowe emocje. W dniach 9 – 10 grudnia w Brzegu Dolnym rozegrana zostanie III Edycja Super Liga Taekwon-do oraz Mistrzostwa Dolnego Śląska.