Hubert Łysy trenerem Miedzi II Legnica

0
885

Trener Hubert Łysy w nadchodzącym sezonie poprowadzi zespół Miedzi II Legnica, na stanowisku zastąpi Adriana Żurańskiego. Dla 36-letniego szkoleniowca to powrót do legnickiego klubu po trzyletniej przerwie.

Posiadający licencję UEFA A Hubert Łysy poprzednio związany był z Miedzią od marca 2009 roku do końca sierpnia 2019 roku. W tym okresie pracował zarówno w grupach młodzieżowych, jak i sztabach szkoleniowych pierwszego zespołu, współpracując z trenerami Bogusławem Baniakiem, Piotrem Tworkiem i Adamem Fedorukiem oraz Dariuszem Żurawiem. W grupach juniorskich współpracował z obecnym szkoleniowcem pierwszego zespołu Miedzi Wojciechem Łobodzińskim, wprowadzając zielono-niebiesko-czerwonych do Centralnej Ligi Juniorów U19. Trener Łysy trenował również zespół Miedzi w Centralnej Lidze Juniorów U17. Następnie prowadził czwartoligowy Orkan Szczedrzykowice, Odrę Ścinawa i Mewę Kunice. Szkoleniowiec posiada również najwyższą w szkoleniu młodzieży licencję trenerską UEFA A Elite Youth.

– Bardzo cieszę się z powrotu do Miedzi Legnica. Praca na poziomie trzeciej ligi to dla mnie duże wyzwanie. W drugim zespole przede wszystkim będziemy skupiać się na przygotowaniu młodych zawodników Akademii Piłkarskiej Miedzi Legnica do gry w piłce seniorskiej. Oczywiście nasza praca odbywać się będzie w ścisłej współpracy z pierwszym zespołem. Nasz system gry i działania taktyczne będą dostosowywane do działań taktycznych drużyny prowadzonej przez trenera Wojciecha Łobodzińskiego – powiedział po podpisaniu umowy trener Hubert Łysy. Drugi zespół Miedzi przygotowania do sezonu 2022/2023 rozpocznie 11 lipca.

Trenerze, witamy ponownie w Miedzi i życzymy powodzenia w dalszej pracy trenerskiej!

Fot. Paweł Sasiela/miedzlegnica.eu

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię