Zabrakło ringu

0
226

Czterech mężczyzn, którzy wzięli udział w bójce przed jednym z lokali w Lubinie, zostali zatrzymani przez tutejszych policjantów. Mężczyźni w wieku od 29 do 37 lat trafili do policyjnej celi. Usłyszeli zarzuty, za które grozi kara do 3 lat więzienia.

 

W nocy z piątku na sobotę, pod jednym z lokali w Lubinie czterech mężczyzn pobiło się wychodząc z baru. Z ich relacji wynikało, że do drobnej sprzeczki doszło już wewnątrz klubu, po czym nieporozumienia postanowili wyjaśnić sobie na zewnątrz.

Nabierająca coraz większego tempa bijatyka na szczęście w porę została przerwana przez przejeżdżający patrol policjantów Wydziału Prewencji. Mundurowi rozdzielili agresorów oraz udaremnili ucieczkę jednego z nich. Na szczęście nikt nie doznał w całym zajściu poważnych obrażeń.

Cała czwórka mężczyzn w wieku od 29 do 37 lat trafiła do policyjnej celi. Następnego dnia po wytrzeźwieniu usłyszeli zarzut udziału w bójce, za które może grozić kara nawet do 3 lat więzienia. Podejrzani podczas przesłuchania przyznali się do stawianych zarzutów i skorzystali z dobrowolnego poddania się karze.

Prokurator trzem z mężczyzn zaproponował kary grzywny w wysokości 8000 złotych oraz świadczenie pieniężne po 5000 złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej, natomiast najmłodszemu, lecz najbardziej agresywnemu z zatrzymanych karę grzywny wysokości 12000 złotych i również świadczenie 5000 złotych na ten sam fundusz, lecz w tym przypadku mężczyzna na taką karę się nie zgodził. W jego wypadku teraz o wysokości kary zadecyduje Sąd.

Tak wysokie kary grzywny powinny ostudzić temperamenty podejrzanych i nauczyć ich więcej kultury.

Gdyby nie szybkie i zdecydowane działanie lubińskich policjantów, całe zajście mogłoby się skończyć tragicznie.

 Źródło: KPP w  Lubinie

st. asp. Krzysztof Pawlik

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię