Wypili i popedałowali

0
586

 W miniony weekend złotoryjscy policjanci zatrzymali 4 nietrzeźwych rowerzystów. Każdy z nich miał ponad promil alkoholu w organizmie, a u rekordzisty badanie alkomatem wykazało prawie 1,7 promila. Za popełnione wykroczenia, każdy cyklista otrzymał mandat karny. Łącznie nieodpowiedzialni użytkownicy jednośladów mają do zapłaty 10 tysięcy złotych. Apelujemy o rozsądek! Nietrzeźwy rowerzysta na drodze to ogromne zagrożenie.

Każdy nietrzeźwy kierowca stwarza realne zagrożenie na drodze. Nie ma tutaj znaczenia, czy jest to kierujący samochodem, motocyklem, rowerem czy też innym pojazdem. W przypadku pijanego rowerzysty, największe zagrożenie stwarza on dla siebie. Jako niechroniony uczestnik ruchu drogowego, każde zdarzenie drogowe, nawet bez udziału drugiego pojazdu, może on przypłacić poważnymi obrażeniami.

Dlatego policjanci nie stosują taryfy ulgowej wobec nietrzeźwych rowerzystów. Przekonali się o tym w ubiegły weekend trzej mieszkańcy powiatu złotoryjskiego i jeden mieszkaniec powiatu lwóweckiego. Mężczyźni zostali zatrzymani prze złotoryjskich funkcjonariuszy do kontroli drogowej. Okazało się, że kierowali rowerami, będąc pod silnym działaniem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że każdy z nich miał ponad 1 promil alkoholu w organizmie, a rekordzista prawie 1,7 promila. Za popełnione wykroczenia każdy z nich otrzymał mandat karny w kwocie 2,5 tysiąca złotych.

Konsekwencje finansowe za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości to jedno. Musimy jednak pamiętać, że pijany cyklista stwarza ogromne zagrożenie na drodze. Zarówno dla siebie, jak i dla innych uczestników ruchu. Jazda slalomem lub inne nieoczekiwane, nagłe zachowanie takiego rowerzysty może być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Dlatego policjanci apelują, stosujmy się do przepisów ruchu drogowego.

Dbajmy o nasze wspólne bezpieczeństwo!

sierż. szt. Dominika Kwakszys

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię