Wpadli

0
496

Złotoryjscy policjanci zatrzymali dwóch młodych mężczyzn poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości. 23-letni kierowca miał do odbycia zastępczą karę aresztu wynikającą z nieopłaconej grzywny. Dodatkowo nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, a badania krwi mają wskazać czy był również pod wpływem narkotyków. Z kolei 16-letni pasażer był poszukiwany przez sąd rodzinny. Decyzją organu trafił do Okręgowego Ośrodka Wychowawczego w Jerzmanicach Zdroju.

Do zdarzenia doszło w Złotoryi na ulicy Wojska Polskiego. Funkcjonariusze wydziału prewencji zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy. Autem podróżowało dwóch młodych mężczyzn. Pasażerem był 16-latek, który od pewnego czasu był poszukiwany przez złotoryjską Policję. Zgodnie z decyzją Sądu Rejonowego w Złotoryi miał zostać zatrzymany i umieszczony w ośrodku wychowawczym. Jak się okazało, 23-letni kierowca był również poszukiwany. On z kolei za nieopłaconą grzywnę miał do odbycia zastępcza karę aresztu. Dodatkowo kierował autem nie mając do tego uprawnień i prawdopodobnie będąc pod wpływem narkotyków.

Policjanci zatrzymali obu mężczyzn. 16-latek trafił do Okręgowego Ośrodka Wychowawczego w Jerzmanicach Zdroju. Kierowcy natomiast została pobrana krew do dalszych badań pod kątem obecności substancji zabronionych. W jego przypadku sąd zezwolił na opłacenie zaległej grzywny i uwolnienie się od zasądzonej kary. Będzie jednak odpowiadał za kierowanie pojazdem bez uprawnień.

 
 mł. asp. Dominika Kwakszys

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię