Wpadka legnickich złodziejaszków

0
569
Legnicka komenda została powiadomiona o kradzieży Forda Transita, a już następnego dnia kryminalni odzyskali pojazd. W wyniku pracy operacyjnej policjanci ustalili dwóch sprawców kradzieży. Wczoraj mężczyźni zostali zatrzymani. Przy jednym z nich dodatkowo funkcjonariusze ujawnili zawiniątko z zawartością metamfetaminy. Przestępstwo kradzieży zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Pod koniec maja br. Komenda Miejska Policji w Legnicy została powiadomiona o fakcie kradzieży pojazdu marki Ford Transit o wartości 20 tys. zł., do której doszło na terenie miasta. Dodatkowo w pojeździe znajdowały się dewocjonalia i wyroby jubilerskie o wartości 50 tys. zł.
Sprawą zajęli się kryminalni z tamtejszej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości samochodowej. W toku podjętych działań, już następnego dnia na obrzeżach miasta, znaleźli ukryty w zaroślach pojazd. Część towaru, który został skradziony również znajdowała się w aucie.

W trakcie czynności operacyjnych policjanci ustalili sprawców kradzieży. Jak się okazało, byli to 29-letni i 42-letni mieszkańcy Legnicy. Ponadto przy starszym z mężczyzn podczas zatrzymania ujawniono zawiniątko z zawartością metamfetaminy. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. Teraz za swoje czyny odpowiedzą przed sądem.

Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 
sierż. szt. Anna Tersa

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię