W hazard…

0
767

Dolnośląska KAS zlikwidowała 15 nielegalnych salonów gier hazardowych, między innymi w Bolesławcu i w Głogowie.

W lipcu i sierpniu 2021 roku funkcjonariusze dolnośląskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) skontrolowali 15 miejsc na Dolnym Śląsku.
Zabezpieczono 57 nielegalnych automatów do gier hazardowych oraz środki pieniężne w kwocie ponad 40 tys. złotych.
Kontrole odbywały się we współpracy z funkcjonariuszami policji.
Funkcjonariusze Dolnośląskiego Urzędu Celno–Skarbowego we Wrocławiu prowadzą czynności skierowane na zwalczanie nielegalnego hazardu. W lipcu i sierpniu br. skontrolowali lokale znajdujące się na terenie powiatów: bolesławieckiego, górowskiego, legnickiego, oławskiego, świdnickiego, kłodzkiego, zgorzeleckiego, trzebnickiego oraz miast Jelenia Góra, Wałbrzych i Głogów. W kilku przypadkach funkcjonariusze KAS wykonywali czynności przy współudziale funkcjonariuszy policji z Bolesławca, Góry, Kłodzka, Świdnicy, Trzebnicy, Wałbrzycha, Oławy, Jeleniej Góry, Zgorzelca oraz Głogowa.

W kontrolowanych punktach ujawniono łącznie 57 nielegalnych automatów do gier oraz środki pieniężne w kwocie ponad 40 tys. złotych. Zabezpieczone urządzenia i pieniądze zostały zatrzymane, jako dowody w sprawie i przekazane do magazynu depozytowego.

W skontrolowanych punktach wielokrotnie przeprowadzano już czynności skutkujące zatrzymaniem nielegalnych automatów do gier hazardowych. Przypominamy, oferowanie nielegalnych gier hazardowych w Polsce zagrożone jest wysokimi karami finansowymi oraz karą pozbawienia wolności do lat 3.

(kas)

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię