Uprawiał nielegalne „zioło”

0
603

Jaworscy kryminalni zatrzymali 36-latka podejrzanego o uprawę konopi i posiadanie narkotyków. Podczas przeszukania, w miejscu jego zamieszkania policjanci zabezpieczyli łącznie 22 krzewy marihuany. Pochodziły one z uprawy, którą mężczyzna prowadził w przydomowej szklarni. Prokurator przedstawił 36-latkowi zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków i nielegalnej uprawy konopi. Zatrzymanemu grozi teraz kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Informację o nielegalnej uprawie konopi uzyskali policjanci z wydziału kryminalnego z jaworskiej jednostki. Miał ją prowadzić 36-letni mieszkaniec powiatu jaworskiego, w przydomowej szklarni, na terenie prywatnej posesji usytuowanej w gminie Bolków. Funkcjonariusze musieli działać błyskawicznie, aby nie dopuścić do likwidacji uprawy i ukrycia narkotyków.

Podczas przeszukania szklarni funkcjonariusze ujawnili pokaźną plantację marihuany. Wewnątrz pomieszczenia kryminalni znaleźli bowiem 22 krzewy konopi indyjskich o wysokości 2,6 metra i  łącznej wadze ponad 80 kg. Ponadto, w jednym z pomieszczeń w budynku mieszkalnym należącym do 36-latka, na meblach kryminalni ujawnili worek foliowy z zawartością zielonego suszu o łącznej wadze ponad 30 gramów. Na miejscu przeprowadzono oględziny i zabezpieczono niezbędne ślady. Wstępne badanie zabezpieczonych krzewów oraz suszu wykazało, że są to konopie inne niż włókniste oraz marihuana. Jak ustalono, uprawa ta mogła dostarczyć znacznej ilości środków odurzających.

36-latek został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Prokurator Rejonowy w Kamiennej Górze wszczął w tej sprawie śledztwo i przesłuchał podejrzanego. Przedstawił mu zarzuty posiadania i uprawy znacznych ilości środków odurzających. Mężczyźnie grozi teraz kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

 asp. szt. Ewa Kluczyńska

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię