Umowa na Utworzenie Zakładu Aktywności Zawodowej w Legnickim Polu podpisana

0
596

2 listopada br. Starosta Legnicki Adam Babuśka, Wicestarosta Legnicki Janina Mazur oraz Skarbnik Powiatu Marta Płosińska – Soboń podpisali umowę z firmą Berger Bau Polska Sp. z o.o. z Wrocławia na realizację II etapu zadania pn. „Utworzenie Zakładu Aktywności Zawodowej w Legnickim Polu”.

Udział w wydarzeniu wziął Zastępca Dyrektora Wydziału Rozwoju, Strategii i Zamówień Publicznych Kamil Strynkowski.

Inwestycja obejmuje prace polegające na dostosowaniu w budynku nr 5 istniejącej kuchni do potrzeb zatrudnienia osób z niepełnosprawnością i utworzeniu zaplecza socjalnego dla niepełnosprawnych pracowników, a także wymianę nawierzchni ciągów pieszo-jezdnych oraz przebudowę budynku nr 2.

Docelowo w Zakładzie Aktywności Zawodowej zatrudnienie znajdzie kilkadziesiąt osób niepełnosprawnych. Osoby z niepełnosprawnościami zostaną również objęte dostosowanym do ich potrzeb programem rehabilitacji zawodowej i społecznej.  Tak wielowątkowe działania, pozwolą nie tylko na naukę zawodu i pracę, ale również na zatrudnienia na wolnym rynku, dając szansę na samodzielne, aktywne życie zawodowe i społeczne.

Utworzenie ZAZ jest przełomowym wydarzeniem w kontekście aktywizacji zawodowej osób niepełnosprawnych w powiecie legnickim. To duże wyzwanie i jeden z najważniejszych projektów, które realizuje nasz powiat.

Wartość II etapu inwestycji wynosić będzie 9 732 662,34 zł.

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię