Tragiczny wypadek na obwodnicy Bolkowa

0
543
 
Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku drogowego, do jakiego doszło wczoraj (21.01.22 r.), przed południem w powiecie jaworskim, na drodze K3J – obwodnicy Bolkowa. Na skutek zderzenia samochodu ciężarowego z lawetą zginął 41-letni mieszkaniec Kowar. Obecnie śledczy wyjaśniają wszystkie okoliczności tego zdarzenia. Funkcjonariusze apelują o ostrożną jazdę.

Wczoraj (21.01.22 r.) przed południem, dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Jaworze otrzymał informację o wypadku drogowym, jaki wydarzył się na 3,8 km drogi K3J – obwodnicy Bolkowa. Na miejsce natychmiast skierowano policjantów z ruchu drogowego oraz grupę dochodzeniowo – śledczą, którzy wraz z prokuratorem, technikiem kryminalistyki oraz biegłym z zakresu ruchu drogowego i rekonstrukcji wypadków drogowych wykonywali czynności procesowe.

Ze wstępnych ustaleń wynika, iż 26-letni mieszkaniec Milicza kierujący pojazdem ciężarowym, jadąc w kierunku Bolkowa, prawdopodobnie nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu typu bus, uderzył w jego tył, a następnie zjechał na przeciwległy pas drogi czołowo uderzając w prawidłowo jadącą lawetę, którą kierował 41-letni mieszkaniec Kowar. Pomimo długiej reanimacji udzielanej m. in. przez załogę medyczną Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z Wrocławia, 41-latka nie udało się uratować.

Trwają czynności mające na celu ustalenie przyczyny i dokładnych okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

APEL POLICJI

Po raz kolejny zwracamy się do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności i jazdę zgodną z przepisami. Pamiętajmy, aby dostosować prędkość pojazdu do warunków panujących na drodzeWyjeżdżając na drogę jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za siebie ale i za innych uczestników ruchu.

asp. szt. Ewa Kluczyńska

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię