POMOC KRESOWIAKOM

0
1456

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy włączyła się w akcję humanitarną „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia”, która ma na celu pomoc Kresowiakom. Akcję organizuje Studio Wschód we Wrocławiu.

Zbiórka darów na terenie Uczelni potrwa do 11 czerwca 2017 roku. Wszystkich zainteresowanych informujemy, iż z uwagi na trudną sytuację osób zamieszkujących na Ukrainie, potrzeby są ogromne. Prosimy zatem o przekazywanie:

  • artykułów żywnościowych o długim terminie ważności (w tym konserwy mięsne i rybne);

  • środków opatrunkowych, higienicznych i czystości;

  • artykułów szkolnych i zabawek;

Wszystkie dary zostaną przekazane za granicę na początku lipca. Przekażą je nasi studenci – wolontariusze, którzy jadą na Ukrainę 8 lipca 2017 roku i będą tam przebywać przez 10 dni angażując się w pomoc naszym rodakom i sprzątanie polskich cmentarzy na Kresach.

Informujemy, że punkt zbiórki darów znajduje się na terenie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy przy ul. Sejmowej 5, główny hol na parterze budynku A.

Czynny będzie od poniedziałku do piątku w godzinach od 11 do 14 oraz od 16 do 19, natomiast w soboty i niedziele zapraszamy w godzinach od 10 do 15.

Zbiórkę prowadzić będą m.in. studenci Rady Uczelnianej Samorządu Studenckiego pod opieką dr Beaty Skwarek.

Kontakt telefoniczny z osobami odpowiedzialnymi za organizację zbiórki w godzinach od 800 do 1600 – dr Beata Skwarek – 605 854 871 oraz Anna Ickiewicz – 664 987 425.

(pwsz)

Udostępnij
Poprzedni artykułWAKACJE W KOPERNIKU
Następny artykułSIEDEM KRĄŻKÓW

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię