Paser spasuje

0
449

Policjanci zatrzymali pasera i odzyskali skradzione mienie o wartości około 13 000 złotych.

Złotoryjscy policjanci w wyniku przeprowadzonych czynności ustalili i zatrzymali pasera. Mężczyzna nabył meble ogrodowe i sprzęt elektroniczny, które zostały utracone w wyniku kradzieży i kradzieży z włamaniem. Mienie w całości zostało odzyskane, a jego łączną wartość oszacowano na kwotę około 13 000 złotych. Zatrzymanemu za popełnione przestępstwo paserstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi realizowali działania związane ze zgłoszeniami dotyczącymi kradzieży mienia i kradzieży z włamaniem, do których doszło w ostatnim czasie na terenie powiatu złotoryjskiego. W toku prowadzonych czynności policjanci ustalili mężczyznę, który nabył przedmioty pochodzące z dwóch przestępstw. 34-letni złotoryjanin został zatrzymany.

W trakcie dokładnego sprawdzenia miejsca zamieszkania mężczyzny, policjanci ujawnili i zabezpieczyli meble ogrodowe skradzione na jednym ze złotoryjskich osiedli oraz sprzęt elektroniczny skradziony z pomieszczenia biurowego należącego do Zakładu Usług Komunalnych w Zagrodnie. Utracone mienie w całości zostało odzyskane, a jego łączną wartość szacuje się na kwotę około 13 000 złotych.

Podejrzany 34-latek usłyszał zarzuty paserstwa umyślnego, a o jego dalszym losie zdecyduje sąd. Za to przestępstwo grozi mu kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci prowadzą dalsze czynności w tych sprawach, dążąc między innymi do ustalenia osób odpowiedzialnych za kradzieże tego mienia.

 mł. asp. Dominika Kwakszys

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię