OSOBOWOŚĆ ROKU

0
1565

Emilian Bera, burmistrz miasta Jawora, znalazł się w gronie 80. finalistów z 15. krajów z całej Europy w konkursie „Innowacje w Polityce”. – Doceniono nasze działania związane z utworzeniem Dolnośląskiej Strefy Aktywności Gospodarczej S3-Jawor – powiedział burmistrz Emilian Bera. Wręczenie nagród odbyło się w Wiedniu.

 

Instytut Innowacji w Polityce (z siedzibą w Wiedniu) przyznaje Nagrody dla Innowacji w Polityce za działania, które nie tylko podnoszą jakość życia Europejczyków, ale również łączą ich i inspirują. Do konkursu wpłynęło 589 projektów z całej Europy (m.in. z Paryża, Barcelony, Londynu, Liverpoolu), które zostały nominowane w ośmiu kategoriach -cywilizacja, demokracja, praca, dobrobyt, jakość życia, prawa człowieka, społeczność i ekologia. Spośród ponad pół tysiąca projektów, 1022 jurorów pochodzących z krajów członkowskich Unii Europejskiej wybrało 80 finalistów.

W finale znalazło się 8 osób z Polski. Emilian Bera został nominowany w kategorii praca za wniosek pt.: „Jak wytypować najlepszy teren pod inwestycję – Dolnośląska Strefa Aktywności Gospodarczej – S3 Jawor”.

– Udział w międzynarodowej gali to dla mnie ogromny zaszczyt i kolejna okazja do promowania Jawora w Europie. – mówi burmistrz Emilian Bera. – Czuję wielką satysfakcję, że wysiłek, jaki włożyliśmy w przygotowanie tak naprawdę w rok oferty ogromnego w Polsce i Europie obszaru inwestycyjnego został doceniony przez europejskie jury. Utworzona strefa i pierwszy inwestor wyznaczają nowy kierunek rozwoju dla naszego miasta i przyszłych pokoleń. Jestem dumny, że to, co wypracowaliśmy w Jaworze w ciągu ostatnich niespełna trzech lat może służyć jako przykład dobrych praktyk dla innych europejskich miast i inspirować do działania. To niezwykle budujące. – dodaje burmistrz.

Jawor był jedynym polskim samorządem nominowanym w kategorii praca. Ostatecznie, obok wniosków m.in. z Belgii, Hiszpanii, Austrii, Niemiec, Anglii czy Chorwacji, jury wyżej od jaworskiego projektu oceniło tylko projekt francuski.

Nagrodę wspiera w ramach partnerstwa kilka renomowanych think tanków i fundacji w Europie: Act.Now w Wiedniu, Das Progressive Zentrum w Berlinie, Dublin City University, Bułgarska Szkoła Polityki, Europa Nova w Paryżu, Europejskie Forum Alpbach, Stowarzyszenie 61, THINKTANK, Szkoła Liderów, Fundacja Wspomagania Wsi, Aśoka.

(swia)

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię