JAWOR W FINALE

0
1584

Projekt „Jak wytypować najlepszy teren pod inwestycję – Dolnośląska Strefa Aktywności Gospodarczej – S3 Jawor”, którego pomysłodawcą jest Burmistrz Miasta Jawora Emilian Bera, znalazł się w gronie finalistów pierwszej ogólnopolskiej nagrody za twórczą i odważną pracę w sferze politycznej. W sumie do finału trafiło osiem projektów z Polski, w tym siedem samorządowych. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni podczas międzynarodowej gali 6 grudnia w Wiedniu w Austrii.

589 projektów z całej Europy zostało nominowanych w ośmiu kategoriach: cywilizacja, demokracja, praca, dobrobyt, jakość życia, prawa człowieka, społeczność i ekologia.

Projekty zostały wybrane przez jury składające się z ponad tysiąca obywateli ze wszystkich krajów europejskich. Z Polski do nagrody zgłoszonych zostało aż 55 projektów, wśród jurorów znalazło się 63 Polaków.

Do finału trafiły następujące projekty z Polski:

  • Akademia Kultury, Teresa Kot, wójt gminy Jastków

  • Jak wytypować najlepszy teren pod inwestycje – „Dolnośląska Strefa Aktywności Gospodarczej – S3 Jawor”, Emilian Bera, burmistrz miasta Jawor

  • Otwarty Gdańsk, Paweł Adamowicz, prezydent miasta Gdańsk

  • Programy miejskie jako podstawa do poprawy jakości życia mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego, Beata Klimek, prezydent miasta Ostrów Wielkopolski

  • Szkoła Muzyczna na wsi, Elżbieta Wróbel – wójt gminy Niwiska

  • Wprowadzenie inteligentnego miasta (smart city): zaangażowanie obywateli, Tadeusz Ferenc, prezydent miasta Rzeszów

  • Wideotlumacz.pl – tłumacz języka migowego w zasięgu ręki, Piotr Kowalski, członek partii Platforma Obywatelska

  • Zintegrowana edukacja ekologiczna w Słupsku, Rober Biedroń, prezydent miasta Słupsk

– Cieszymy się, że nasz wysiłek i zaangażowanie zostały zauważone przez jury. Wszystko zaczęło się od pomysłu utworzenia w Jaworze obszaru inwestycyjnego. Dwa lata to czas pracy, który poświęciłem wraz z całym zespołem osób nad utworzeniem, wypromowaniem oraz stworzeniem oferty inwestycyjnej dla obszaru Dolnośląskiej Strefy Aktywności Gospodarczej – S3 Jawor. Efektem wspólnych prac było pojawienie się zainteresowania ze strony przedstawicieli marki Juguar, a następnie Mercedesa. Pierwsza fabryka silników Mercedesa w Polsce powstaje właśnie w Jaworze. Tym samym nasze miasto stało się ważnym miejscem na mapie polskiej gospodarki. Jawor, obok takich miast jak Stuttgart i Berlin, dołączył do rodziny koncernu Mercedes-Benz w Europie. To są mocne argumenty do poważnego myślenia o rozwoju Polski i także naszego miasta. Udział w międzynarodowej gali to wielki zaszczyt i kolejna okazja do promowania Jawora i naszej oferty inwestycyjnej na świecie – mówił Emilian Bera, Burmistrz Miasta Jawora.

Nagrody za innowacyjność w polityce są przyznawane przez Instytut Innowacji w Polityce za pracę polityczną, która poprawia życie wszystkich Europejczyków. Jego misją jest poprawa polityki w Europie poprzez uznanie i wspieranie polityków w Europie, którzy mają odwagę, aby odkrywać nowe obszary, są twórczy i osiągają wyniki – niezależnie od działań partyjnych i poziomu regionalnego. Nagrody „Innowacja w polityce” wyróżniają ich innowacyjną pracę, pokazując ją jako przykład najlepszych praktyk dla innych Europejczyków.

(jaw)

Udostępnij
Poprzedni artykułMISS Z KGW
Następny artykułW LUBIŃSKIM SZPITALU

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię