Bandyci na rowerach

0
634

Legniccy policjanci apelują o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i powstrzymywanie się od jazdy wszelkimi pojazdami, będąc pod wpływem alkoholu. Nietrzeźwy rowerzysta stanowi duże zagrożenie w ruchu drogowym. W ostatnich dniach mundurowi z Legnicy zatrzymali trzech, cyklistów, którzy spożywali alkohol i mimo to wsiedli na rower.

Każdy z nich został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 złotych.

 

Na jednej z ulic w Legnicy, policjanci Wydziału Patrolowo Interwencyjnego zatrzymali 27-latka, który nietrzeźwy jechał na rowerze. Badanie alkomatem wykazało ponad 1 promil alkoholu w jego organizmie. W środę policjanci zatrzymali kolejnego cyklistę. Badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu u 44-letniego mieszkańca Legnicy wykazało ponad 0,8 promila alkoholu. Z kolei wczoraj policjanci zatrzymali 33-latka, który kierował rowerem mając 1,3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Zgodnie z nowym taryfikatorem, mężczyźni zostali ukarani mandatami karnymi w kwocie 2500 złotych.

Przypominamy, że od 1 stycznia 2022 roku zmienił się taryfikator. Wysokość mandatów w przypadku niektórych wykroczeń znacząco wzrosła . Obecnie za kierowanie rowerem znajdując się w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila) grozi mandat karny w wysokości 2500 złotych. Dotychczas mandat ten wynosił 500 złotych. Natomiast za kierowanie rowerem znajdując się w stanie po użyciu alkoholu (od 0,2 do 0,5 promila) aktualnie grozi mandat karny w wysokości 1000 złotych. Wcześniej wynosił od 300 do 500 złotych.

Pamiętajmy, że pijani kierowcy i rowerzyści w konfrontacji z prawidłowo poruszającymi się uczestnikami ruchu drogowego, mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków. Nietrzeźwy kierujący jest poważnym zagrożeniem, zarówno dla siebie, jak i dla innych użytkowników dróg.

asp. Katarzyna Baniewska

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię