Akcja Kobieta dla kobiety

0
932

Członkini Stowarzyszenia ONE – Agnieszka Targoni wraz z Ewą Błaszkiewicz z Opola zorganizowały akcję “Kobieta dla kobiety”.

Polega ona na szyciu torebeczek na dreny oraz poduszek ortopedycznych dla podparcia ręki dla Amazonek. Większość kobiet po mastektomii wychodzi do domu z drenem. Jest to wężyk zakończony pojemniczkiem, do którego spływa chłonka. W szpitalu torebeczki na dren są zapewnione. Niestety nie można ich wziąć do domu, ponieważ szpital nie posiada ich w takiej ilości. Torebeczki są bardzo potrzebne, zapewniają komfort w codziennym funkcjonowaniu. Dzięki nim jest duże prawdopodobieństwo, że nie wypadnie nam dren. Szpital potrzebuje rocznie około 450 sztuk. Zdarza się że Amazonki mają go nawet dwa tygodnie.

Do akcji szycia torebeczek na dren po mastektomii dołączyły kobiety z różnych miejsc w Polsce. Ponadto akcję wsparł europoseł Tomasz Frankowski. Stowarzyszenie ONE, korzystając z pomocy Sołectwa Moskorzyn, szyje woreczki dwa razy w tygodniu w Świetlicy Wiejskiej w Moskorzynie.

Uszyte torebeczki zostaną przekazane za pośrednictwem Ewy Błaszkiewicz do Opolskiego Centrum Onkologii w Opolu.

(one)

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię