Warto poznawać języki

0
1661

Rok szkolny zaczyna się dla młodszych, ale dorośli wiedzą, że zdobywać… wiedzę trzeba cały czas.

Jedną z bardziej przydatnych umiejętności jest sprawne posługiwanie się językiem obcym. Angielski niewątpliwie jest „narzędziem” najbardziej popularnym, jeśli chodzi o porozumiewanie się obywateli z różnych krajów.

Z Pawłem Frostem, legnickim nauczycielem języka angielskiego rozmawia Marek Szpyra.

– Dziś możliwości nauki języka obcego jest sporo. Wskaż plusy nauki indywidualnej.

– Indywidualna nauka języka obcego jest korzystna dla osób, które mają własne indywidualne potrzeby, wymagają pracy w nietypowych godzinach i chcą, żeby się nimi specjalnie zająć. Nauczyciel może poświęcić takiej osobie specjalną uwagę i dostosować lekcje do indywidualnych potrzeb ucznia.

– Czy każdy nadaje się do nauki online.

– Tak, oczywiście. Każdy może skorzystać z tej formy nauki.

– Tak zwane korepetycje to przygotowanie pod konkretny egzamin, jak wcześnie od terminu egzaminu trzeba się „zabrać” za nie.

– Nie jestem zwolennikiem uczenia się pod konkretny egzamin. Uczymy się języka na określonym poziomie, który może pokrywać się z jakimś egzaminem. Zauważalne postępy wymagają co najmniej kilku miesięcy nauki i nie ma tu drogi na skróty. Wszystkie firmy, które obiecują szybką, łatwą i bezwysiłkową naukę języka, po prostu oszukują.

– Korepetycje są dla tych co nic nie łapią, czy mogę też się przydać dobrym z języka angielskiego.

– Indywidualne lekcje są dostosowane do potrzeb ucznia. Mogą być zarówno na poziomie podstawowym, jak i najwyższym. Popularne są zwykłe „korki” dla uczniów mających problemy w szkole, ale także konwersacje z osobami bardzo dobrze znającymi już język.

– Jakie masz doświadczenie z Legnicy i okolicy jeśli chodzi o efekt na egzaminach po korepetycjach u Ciebie.

– Mam długoletnie doświadczenie w uczeniu języka angielskiego. Przygotowywałem uczniów do matury, na egzaminy na poziomie First Certificate i innych, dla potrzeb zawodowych itp. Zawsze z pozytywnym rezultatem.

– Dziękuję za rozmowę.

Fot.(fb.PawełFrost)

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię