Radny Grabek do Ministra Zdrowia

1
1136

Legnicko-chojnowski Radny powiatowy Paweł Grabek zwraca się do Ministra Zdrowia, w sprawie zdrowia rolników indywidualnych.

Sprawa dotyczy, wprowadzenia obowiązkowych badań okresowych dopuszczających do dalszej pracy dla osób prowadzących prywatne gospodarstwo rolne. Rolnicy indywidualni, sami muszą zadbać o badania, zarówno diagnostyczne, jak i profilaktyczne. Jak czytamy w piśmie, są oni jednak narażeni na wiele niekorzystnych czynników jak: hałas, wysokie/ niskie temperatury, nawozy, środki ochrony roślin, pyły czy wirusy, grzyby.

  • Naprawdę uważam, że takie rozwiązanie byłoby słuszne. Jest to sprawa dużej wagi, wiem, że nie jest to takie proste i od „tak” do wprowadzenia, ale zwracam uwagę na tę kwestię. Nawet w rozmowie z mieszkankami powiatu legnickiego, będącymi żonami rolników, same Panie twierdziły, że martwią się o zdrowie swoich mężów- rolników, nie łatwo ich nakłonić do badań profilaktycznych, a nie mają obowiązku, tak jak osoby zatrudnione przez różne podmioty, wykonywania badań z zakresu medycyny pracy- regularnie. – mówi lekarz Paweł Grabek, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Legnickiego.

(ab)

1 Komentarz

  1. Jedna osoba pod różnymi nickami wysyła tu komentarze, sprowadzające się do opinii, że „dr Grabek jest gupi”. IP namierzyliśmy (wiadomo, że nie jest to trudne), danych jednak nie upubliczniamy. Radzimy wizytę u lekarza. Innego.

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię