Osteofest

0
478

Wicemarszałek Marcin Krzyżanowski zaprasza na wydarzenie medyczne – Osteofest, który odbędzie się 16 lipca w godzinach 10:00 – 17:00 na Zamku Piastowskim w Legnicy.

OsteoFest to nazwa serii zaplanowanych wydarzeń – miasteczek zdrowia, które będą odbywały się na terenie całego naszego województwa. Badania wykonywane są w specjalnie przystosowanym Osteo-busie. W trakcie wydarzenia oprócz badań w kierunku osteoporozy można również skorzystać z innych badań takich jak cytologia, badanie wzroku, badanie glukozy z krwi, pomiar ciśnienia.

Samorząd Województwa Dolnośląskiego rozpoczął realizację programu polityki zdrowotnej na lata 2023-2025 dotyczącego profilaktyki i wczesnego wykrywania osteoporozy. Działania są sfinansowane z budżetu Województwa Dolnośląskiego.

Budżet programu to 1,3 mln zł. Działaniami ma zostać objętych 5300 osób. Realizatorem programu polityki zdrowotnej wyłonionym w drodze konkursu jest podmiot wykonujący działalność medyczną Cogito Med.

Osteoporoza jest chorobą, która występuje u co czwartej kobiety w wieku pomenopauzalnym i u 15% mężczyzn w starszym wieku. Całkowite ryzyko złamań u kobiet wynosi 30-40%, natomiast u mężczyzn około 20%.

Osteoporoza to choroba układu kostnego związana z niską masą kostną, która przyczynia się do zwiększonej podatności na złamania. W Polsce problem ten dotyka 2,1 mln osób, z czego 1,7 mln stanowią kobiety.

Grupą docelową programu są kobiety powyżej 65 roku życia oraz kobiety w wieku 40-64 lat, u których występują czynniki ryzyka.

Zapraszamy!

Harmonogram wyjazdów:

https://umwd.dolnyslask.pl/zdrowie/profilaktyka/osteoporoza/osteobus-harmonogram-wyjazdow/

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię