Kancelaria Prawna THEMIS uruchomiła biuro w Legnicy

0
2469

Ogólnopolska Kancelaria Prawna THEMIS otworzyła nowe biuro w Legnicy. Oddział Kancelarii mieści się w ścisłym centrum miasta w zabytkowym budynku Domu Rzemiosła, Rynek 9.

W czwartek, 16 lipca, nastąpiło uroczyste otwarcie legnickiego biura Kancelarii Prawnej THEMIS z siedzibą w Krakowie. Biuro będzie oferowało wsparcie w zakresie uzyskiwania odszkodowań w sektorze ubezpieczeń, prawa pracy, praw własności intelektualnej, procesów restrukturyzacji i upadłości.

– Uruchomienie oddziału w Legnicy tak renomowanej Kancelarii Prawnej jaką jest bez wątpienia Kancelaria THEMIS z Krakowa jest osobistym sukcesem Zarządu Cechu Rzemiosł Różnych w Legnicy – mówi – Podstarszy Cechu Rzemiosł Różnych w Legnicy. W uroczystym uruchomieniu biura wzięli udział przedstawiciele legnickich pracodawców i rzemieślników. Otwarcie legnickiego biura Kancelarii Prawnej THEMIS to przede wszystkim potwierdzenie kunsztu i kreatywności krakowskich i legnickich prawników, w większości absolwentów Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego oraz absolwentów Uniwersytetu Jagiellońskiego z Krakowa, bo to oni stanowią trzon zespołu prawnego Kancelarii THEMIS.

Oprócz osób indywidualnych biuro będzie obsługiwać również dolnośląskie firmy, co świadczy o sile gospodarczej regionu i miasta Legnicy. Kancelaria Prawna THEMIS posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu sporów gospodarczych z przedstawicielami firm ubezpieczeniowych oraz liczne sukcesy procesowe w wyniku których, poszkodowani klienci reprezentowani przez Kancelarię, uzyskali wielomilionowe odszkodowania. Ugruntowaniem jej doświadczeń stanowi wielotysięczna reprezentacja osób poszkodowanych, dochodzących swoich praw i roszczeń za pośrednictwem Kancelarii na drodze przedsądowej i sądowej.

Pomimo spadku liczby wypadków oraz poszkodowanych osób, liczba skarg z zakresu ubezpieczeń komunikacyjnych złożonych do Rzecznika Finansowego charakteryzowała się w ostatnich latach wzrostową tendencją. Zakłady ubezpieczeń przeznaczają coraz mniejsze fundusze na pokrycie zobowiązań powstałych ze szkód drogowych (jest to efekt nieustannie rosnącej konkurencji na polskim rynku ubezpieczeń oraz koniecznością uatrakcyjniania firmowych ofert dla potencjalnych klientów). Z kolei niniejsza polityka doprowadziła do zjawiska zaniżania wypłacanych przez ubezpieczycieli odszkodowań – nawet o połowę realnej wartości szkody. Poszkodowani, skarżą się przede wszystkim na całkowitą lub częściową odmowę uznania roszczenia o odszkodowanie, opieszałe prowadzenie postępowań likwidacyjnych, utrudnianie w udostępnianiu akt szkody oraz brak wyczerpujących uzasadnień dla przyjmowanych przez zakład ubezpieczeń stanowisk. Stąd powstało zapotrzebowanie na wsparcie poszkodowanych w walce z Towarzystwami Ubezpieczeniowymi, w czym specjalizuje się dział prawny Kancelarii.

Kancelaria Prawna THEMIS jest dwukrotnym, w latach 2018 i 2019, laureatem prestiżowej nagrody „Orły Prawa”. Projekt ten został stworzony, aby spośród istniejących na rynku firm wyróżnić te najlepsze, liderów branży prawnej, którzy wyznaczają kierunek, stawiają na rozwój i podnoszenie swoich kwalifikacji, dzięki czemu mogą sprostać wymaganiom swoich Klientów w zakresie ochrony prawnej.

Biuro Kancelarii THEMIS mieści się w budynku Domu Rzemiosła, Rynek 9. To zabytkowa kamienica wybudowana w 1905 r. która obecnie jest pieczołowicie restaurowana. Obiekt oferuje kilkadziesiąt metrów kwadratowych powierzchni biurowej typu „open space” wyposażonej w nowoczesne media oraz dużą salę konferencyjną.

(am)

Fot. (am)

Udostępnij
Poprzedni artykułPrawodawstwo, sąd i rząd
Następny artykułBon turystyczny

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię