W Galerii Sztuki malarstwo Marii Antoniak

0
1031

Legnicka Galeria Sztuki zaprasza na nową wystawę. Od 8 marca oglądać można „Malarstwo, rysunek i… różne takie” – retrospektywny przegląd twórczości Marii Antoniak. Wernisaż odbędzie się 1 kwietnia o godz. 18.00.

Prace, tej urodzonej w Legnicy artystki, wykonane za pomocą różnych technik, charakteryzuje duży ładunek pogody, radości i ciepła, ale też nie brak w nich melancholii, sennych krajobrazów i odrealnionych postaci. Co charakterystyczne – w jej twórczości powracają motywy m.in. aniołów i arlekinów. Na ekspozycji zobaczymy zarówno prace najnowsze jak i tworzone w początkowych etapach twórczości (począwszy od roku 1978 r.).

Maria Antoniak zajmuje się malarstwem, rysunkiem, wystawiennictwem, projektowaniem ubioru, biżuterii, a także wnętrz. To absolwentka wrocławskiej PWSSP na Wydziale Projektowania Form Ceramiki i Szkła. Antoniak jest też stypendystką Wojewody Legnickiego (1986). W latach 1978-90 pracowała w Okręgowym Muzeum Miedzi w Legnicy, w latach 1980-85 w Czarnej Galerii BWA w Legnicy, a przez ostatnie dwie dekady była grafikiem w Teatrze im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy. Jest autorką projektów stałej wystawy w Muzeum Bitwy Legnickiej w Legnickim Polu i stałej ekspozycji historycznej w legnickim Muzeum Miedzi. Wykonywała projekty graficzne i ilustracje do licznych książek i tomików wierszy. Przez kilka lat zajmowała się oprawą promocyjną Festiwalu Folklorystycznego Mniejszości Narodowych i Etnicznych „Pod Kyczerą”. Przygotowywała plakaty i foldery tej cyklicznej imprezy, kilkukrotnie wykonywała również jej scenografię.

Wystawę „Malarstwo, rysunek i… różne takie” można zwiedzać bezpłatnie do 18 kwietnia, od wtorku do niedzieli w godzinach 12.00-18.00.

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię