„Szkic ma moc” w Galerii Ring

0
668

Zwiedzając legnicką Galerię Ring będziemy mieli okazję przekonać się, że „Szkic ma moc” – wystawa o tym tytule już  do Państwa dyspozycji, natomiast jej wernisaż jest planowany na 17 czerwca (piątek), godz. 19.30.

Nowa ekspozycja jest zbiorem prac nadesłanych na konkurs „Szkic ma moc”, organizowany przez Legnickie Centrum Kultury w ramach Międzynarodowej Wystawy Satyrykon. Na tegoroczną, drugą edycję konkursu nadesłano 220 szkicowników, z czego do wystawy pokonkursowej jury zakwalifikowało 38 prac. Jury konkursu przewodniczył jego pomysłodawca – Tomasz Broda, który podsumowuje wydarzenie: „Wśród 220 nadesłanych prac znajdziemy pełen przekrój form, tematów i zastosowanych narzędzi. Są bałaganiarskie, traktowane ze swobodą szkicowniki, są i gotowe picture-booki. Jest też to, co w szkicownikach najważniejsze – wolność twórcza i otwarta forma, która jest zaletą konkursu – chroni przed rutyną i wyjałowieniem, daje nadzieję na ciągły napływ świeżej krwi i nowej energii, a przed wszystkim ma przyciągać tych, którzy nie mieszczą się w sztywnych ramach systemów i algorytmów, od których w coraz większym stopniu zależy dziś nasze życie.” Wystawa będzie dostępna od wtorku do niedzieli w godzinach 12.00-18.00 do 14 sierpnia.

Do 23 czerwca zobaczyć można wystawę Felicii Mülbaier, natomiast do 30 czerwca – Justyny Stasiewicz, Alberto Dávili oraz Amberif Design Award. Więcej o wystawach Legnickiego Festiwalu SREBRO można przeczytać tutaj.  

 

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię