Samoochrona. Warsztaty z bąbelkami

0
603

Legnicki Festiwal SREBRO to setki ekskluzywnych obiektów z pogranicza sztuki złotniczej i dizajnu… ale nie tylko. To także kilometry folii bąbelkowej chroniącej cenne przedmioty, która również doczekała się swoich „pięciu minut”. Jest bowiem główną bohaterką wystawy POP it or PIN it i tworzywem autorskiej biżuterii kolektywu Extranalities. Z ekspozycją związane są przynajmniej dwie pokusy. Pierwsza, to… przebijanie foliowych bąbelków.

Można jej ulec – w Galerii Satyrykon jest na to przestrzeń. Druga – równie nieodparta – to podjęcie wyzwania Extranalities – potraktowanie folii jako materiału do artystycznych działań. To drugie pragnienie można zrealizować na warsztatach organizowanych przez Galerię Sztuki 25 maja o godzinie 17.00.

Według portali budowlanych folia służy do ochrony przed wstrząsami, izoluje od wysokich i niskich temperatur, zabezpiecza przed wilgocią i… nie nadwyręża portfela. Bywa też stosowana przez artystów, nie tylko plastyków. O tym jednak nie wspominają fora budowlane. Tematem warsztatów będą właściwości ochronne folii i refleksja nad tym co lub kogo chcielibyśmy chronić. Drogie nam osoby, części ciała, ważne dokumenty? A może wspomnienia i… nerwy, bowiem przebijanie palcami foliowych bąbelków podobno rozładowuje stres. Warsztaty będą okazją do stworzenia foliowej biżuterii lub ubrania ochronnego, a może też torby zabezpieczającej ważne wydarzenia lub… parawanu? Wybór należy do warsztatowiczów. Zajęcia rozpoczną się na wystawie POP it or PIN it w Galerii Satyrykon przy ul. Rynek 35, o godzinie 17.00 i będą kontynuowane
w Galerii Sztuki przy pl. Katedralnym 1.

Warsztaty przeznaczone są dla młodzieży i dorosłych, wstęp wolny, ilość miejsc ograniczona, obowiązują zapisy:

galeria@galeria.legnica.eu lub telefonicznie 535 600 599

Galeria Sztuki, start w Galerii Satyrykon, 25 maja, czwartek, godzina 17.00

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię