Przebojowo z Legnicy

0
1277

W muzycznym, trudnym do ogarnięcia tyglu coraz głośniej o sukcesach legnickiej wokalistki Jolancie Tarnawa. Może i nie zwróciłbym uwagi na te wiadomości, ale obserwując od czasu do czasu listy przebojów polskich przekaźników radiowych zauważyłem, że ranking muzycznych nowości przy nazwisku Tarnawa „wariuje”.


W ciągu kilkudziesięciu godzin utwór JEDEN GEST odbił się z miejsca numer 28 na 16 pozycje LISTY PRZEBOJÓW RADIA PLUS.
Taka informacja podziałała na mój wścibski charakter „cenzora”, który w galaktyce polskich gwiazd wyszukuje supernowe, lub wschodzące zauważając jednocześnie te pochłonięte przez czarną dziurę…

Legnica…

…ma szczęście do kreowania zjawiskowych wydarzeń muzycznych i wykonawców. Wspomnę tylko, że „Kroplą deszczu” zadebiutował Gabriel Fleszar, również jako aktor w filmie „Sezon na leszcza” Bogusława Lindy, Magda Mołek prezenterka telewizyjna czy też wspomnę nazwiska innych jak Tomasz Kot i „Król Albanii”.

Jolanta Tarnawa, pracowita i uparta, nie odpuszcza porażkom, bo jak to w życiu bywa są i takie. Dostrzegł jej talent Michał Kacprzak, producent muzyczny działający w duecie z Davidem Łopatowskim, obaj prowadzą renomowane i znane Studio Nagrań CrackHouse, nagrywali tam między innymi Peja i Edyta Górniak. Ta współpraca to jak równanie matematyczne – wszystko ma sens inspirując nowe trendy na dość monotonnym , polskim rynku muzycznym.

Ostatnia produkcja…

…jest szczególną. Latynoamerykańskie rytmy i kubański wokalista Eddy Aguerro wzbogacają najnowszy Clip „Sweet Chanel”. Nie mam wątpliwości, recepty na przeboje są w zasięgu TARNAWY. Tempo ostatnich muzycznych produkcji jest zaskakujące, sukces goni sukces. Piosenkarka nagrała jakiś czas temu utwór „Znaju ya”, śpiewa po ukraińsku, podobnie jak i inne utwory, poprzedniej edycji twórczej. Piosenka ta znalazła się na LIŚCIE PRZEBOJÓW RADIA WNET, a tymczasem latynoameryki Clip „Sweet Chanel” jest w kręgu intensywnych zainteresowań kilku stacji radiowo telewizyjnych, wskazując, że oto SUPERNOVA rozbłyskuje coraz silniejszym blaskiem w gromadzie gwiazd polskiej piosenki.

Moje ucho…

…musi jednak być obiektywne. Jolanta w chwili obecnej opanowała wręcz do perfekcji własną technikę operowania głosem, nadając mu barwy i artykulacji szczególnej w jej piosenkach. To rzadka umiejętność, wymagająca cierpliwości, codziennej gimnastyki strun głosowych i pomysłu na zaśpiewanie w swoim, indywidualnym, charakterystycznym stylu. Banalnie brzmi słowo piosenka w takim zestawieniu współtwórców sukcesu Jolanty TARNAWY. To praca zespołowa producentów Michała Kacprzaka, Davida Łopatowskiego, Studia Nagrań CrackHouse, muzyków i aranżerów, akustyka i producenta.

Wszystkim gratuluję tej rzetelnej pracy twórczej, wspomaganą wiarą w sukces.

Bolesław Bednarz-Woyda

 

Fot. (arch JT)

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię