No to siup!

0
1844
„Bogaty albo biedny po prostu różni mentalnie”. Książka T. Harv Ekera, która dotyka kwestii mentalności ludzi biednych oraz ludzi bogatych.

Ludzie od zarania dziejów dzielili się na tych którym zdobywanie majątku przychodziło z łatwością, oraz na tych którzy mają wieczne problemy finansowe i często nie spina im się budżet od pierwszego do pierwszego.

Z czego wynika tak olbrzymia dysproporcja? Czy zastanawiałeś się kiedyś nad jej przyczyną?
Autor twierdzi, że różnice te wynikają z posiadanego przez nas schematu pieniędzy, który jest w naszej podświadomości i determinuje czy odnosimy sukcesy czy porazki na polu finansowym. Możesz być mistrzem reklamy, sprzedaży, wiedzieć wszystko o inwestycjach, ale jeśli masz „zaprogramowany” schemat pieniędzy na małe rezultaty , nigdy nie dojdziesz do wielkich pieniędzy.
T. Harv Eker  pisze: Jeśli chcesz zmienić owoce, musisz najpierw zmienić korzenie. Jeśli chcesz zmienić to, co widać, musisz najpierw zmienić to, czego nie widać.
Książka składa się z dwóch części. Pierwsza objaśnia jak działa schemat pieniędzy, oraz gdzie Ty znajdujesz się w drodze do bogactwa. Sam nauczysz się jak rozpoznać i skorygowac swój schemat pieniędzy by Twój „finansowy termostat” był nastawiony na bogactwo.
Druga część składa się z zestawu 17 myśli, które pokazują w jaki sposób działają ludzie bogaci w odróżnieniu biednych i średnio zamożnych. Przy każdej z tych myśli znajdziesz zestaw praktycznych działań, które powinieneś podjąć by zmienić myślenie i zwiększyć szanse na zarobki.
Jeśli nie jesteś zadowolony ze swoich wyników finansowych, musisz skorygować, przeramowac swój schemat pieniędzy. Ten który posiadasz zostanie z Tobą na zawsze – jeśli go nie skorygujesz.
Ta książka pomaga rozpocząc proces zmian. Mój ulubiony cytat z ksiązki: Pieniądze są wynikiem, majątek jest wynikiem,zdrowie jest wynikiem,choroba jest wynikiem,twoja waga jest wynikiem. Żyjemy w świecie przyczyn i skutków.
Autor pisze wprost: „jeśli będziesz myślał tak, jak myślą ludzie bogaci i robił to, co oni robią, jest duża szansa, że staniesz się jednym z nich!”
Ta lektura nie sprawi, że jutro się obudzisz bogaty, ale dzięki niej możesz zmienić swoje myslenie, podjąc odpowiednie działania i zmienić swój finansowy status.
Polecam.
Jolanta Mensfeld

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię