Miłogostowice na płótnie

0
810

Plener malarski to malowanie w bezpośrednim kontakcie z naturą, wnikliwa obserwacja jej zjawisk i obiektów w różnych porach dnia, a także w różnych warunkach atmosferycznych.
Organizowany po raz pierwszy w Miłogostowicach plener malarski „Miłogostowice na płótnie” to drugie po Prochowicach przedsięwzięcie organizowane w powiecie legnickim, w którym uczestnicy obcują z przyrodą, malując i przenosząc jej piękno na płótno.

Inicjatorami przedsięwzięci byli Sołtys wsi oraz Radny Gminy Kunice. W podsumowaniu pleneru, które odbyło się 12 lipca br. udział wzięli Wicestarosta Legnicki Janina Mazur oraz Wójt Gminy Kunice Józef Pieróg.
Uczestnicy przez cztery dni stworzyli 23 obrazy, które zaprezentowane zostały w świetlicy Wiejskiego Ośrodka Kultury w Miłogostowicach. Tematem prac było piękno i elementy przyrody, które udostępnili na swoich posesjach mieszkańcy miejscowości, a także zabytki Miłogostowic. Wszystkie prace, które były wyjątkowe i niepowtarzalne zachwyciły gości.
Gospodarz Gminy Kunice oraz Wicestarosta Legnicki wręczyli uczestnikom upominki, zaznaczając, że tego rodzaju przedsięwzięcia rozwijają warsztat malarski oraz kształtują samodzielną pracę twórczą w warunkach plenerowych.
Słodką niespodzianką był z pewnością własnoręcznie wykonany przez mieszkankę Miłogostowic tort. Organizatorzy oraz uczestnicy pleneru zgodnie stwierdzili, że z niecierpliwością czekają na plener w przyszłym roku.

(starostwo)

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię