Michał z Chojnowa…

0
539

O Michale Kowalczyku – uczniu Szkoły Muzyki Rozrywkowej Śpiewu i Mowy z Legnicy – kształconym pod kierunkiem mgr Patrycji Kamoli ostatnio jest coraz głośniej.

Młody wokalista z Chojnowa ma ona już na swoim koncie wiele prestiżowych nagród, a jego muzyczna ścieżka dopiero się zaczyna i… najwyraźniej wiedzie w kierunku ogólnopolskiej popularności.

W Filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie odbył się Koncert Galowy w Hołdzie Żołnierzom Wyklętym „ZAPORA – NIGDY SIĘ NIE PODDAM”. W koncercie udział wzięli laureaci Festiwalu Piosenki Niezłomnej i Niepodległej im. Henryka Rosiewicza „Kima”, a wśród nich zdobywca GRAND PRIX Michał Kowalczyk. Podczas przesłuchań, które odbywały się w 2022 roku organizatorzy zaprosili wybranych wykonawców na przesłuchania finałowe, które odbyły się w dniach 16-18 lutego w Muzeum Armii Krajowej w Krakowie.

Jury w składzie:

Małgorzata Chyła – przewodnicząca Jury – Akademia Muzyczna im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie

Mateusz Prendota – Dyrektor Filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie

Jerzy Łysiński – Filharmonia im. Karola Szymanowskiego w Krakowie, Stowarzyszenie Polskich Artystów Muzyków

Janusz Wierzgacz – Kierownik Chóru Opery Krakowskiej, Dyrygent Chóru Akademickiego UJ, Wiceprezes Stowarzyszenia Passionart

Dominika Jamrozy – Zastępca Dyrektora ds. programowych w Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II, teatrolog

przesłuchało ponad 300 osób i przyznało nagrody oraz wyróżnienia w 4 kategoriach wiekowych solistów, zespołów i chórów. Grand Prix Festiwalu w tym Nagrodę Fundacji Armii Krajowej w Londynie otrzymał Michał Kowalczyk. Jak podkreśla trenerka wokalna Michała, mgr Patrycja Kamola – Michał wraz z pięcioma laureatami z różnych kategorii otrzymał zaproszenie do udziału w Koncercie Galowym w Hołdzie Żołnierzom Wyklętym „ZAPORA – Nigdy się nie poddam”, który odbył się w Filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie. Emisja koncertu odbędzie się 1 marca 2023 roku o godzinie 19:00 w TVP 3 w paśmie ogólnopolskim.

Fot.. (szkoła)

(am)

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię