Maluj, wygrywaj…

0
1005

Centrum Historii Zajezdnia to nowoczesne muzeum, w którego ofercie znajdziecie ciekawe propozycje online. Wśród tych atrakcji nie brakuje konkursów. „Namaluj mi historię”, został rozstrzygnięty, „Bibułą walczę” trwa do końca kwietnia.

Namaluj mi historię” to konkurs dla przedszkolaków i uczniów podstawówek. Edycja ogłoszona jesienią zatytułowana była „Moja mała solidarność”. Zadanie to przygotowanie pracy nawiązującej do tego hasła i jej krótkiego opisu. Dzieci odwoływały się do tego, co im najbliższe – rodziny, przyjaciół, grupy szkolnej czy przedszkolnej, wydarzeń w swoim otoczeniu. Nagrodzone prace obejrzycie na stronie Zajezdni. Wszystkie dzieła złożą się na wystawę w Centrum Historii Zajezdnia. Niebawem ogłoszona zostanie kolejna edycja konkursu.

W ofercie Zajezdni jest coś dla uczniów szkół ponadpodstawowych – konkurs „Bibułą walczę”. Zadanie wymaga kreatywności: należy zorganizować trzyosobowy zespół redakcyjny i przygotować projekt gazetki strajkowej, tzw. bibuły, która treścią nawiązywać będzie do Sierpnia ’80 r. i strajku w dawnej zajezdni nr VII we Wrocławiu. Forma pracy jest dowolna, jedynym limitem jest jej format – max. A3. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody: przenośne konsole do gier, tablety, opaski smartband oraz głośniki bluetooth. Zgłoszenia do 30 kwietnia. Wszystkie informacje, w tym regulamin i formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie https://bit.ly/Konkurs_Bibula.

Więcej na www.zajezdnia.org.

(chz)

Udostępnij
Poprzedni artykułRowerowo
Następny artykułRezonans

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię