Koncert: DESTINY / THE VETS / PEF

0
634
Piątek 24 marca, mocny koncert w Legnickim centrum Kultury – DESTINY / THE VETS / PEF. Start godzina 19.30.

DESTINY
rock / punk rock (Lubin)
promocja albumu “Whizzkid” (CD, 2022 Destiny/Czerwone Miasto)
THE VETS
ska/reggae – punk (Wrocław/Lubin)
PEF
hip-hop (Legnica)
Akademia Rycerska – sala maneżowa (ul. Ojców Zbigniewa i Michała, Legnica)
godz. 19:30 /wejście od 19/
bilety 25 zł / 30 zł
przedsprzedaż:
Galeria Satyrykon (Legnica, Rynek 35)
Klub „4pokoje” (ul. Młynarska 7)
kupbilecik.pl:
https://kbq.pl/93490
Org. LCK
DESTINY
Zespół Destiny to formacja grająca rock/punk rock założona w 2014 roku przez Kamila Matuszewskiego. Skład grupy ustabilizował się jednak dopiero w 2021 roku po tym jak do zespołu dołączyli Dawid Opyrchał, Tomasz Ratka i Miłosz Abramczuk. W trakcie swojej kariery zagrali wiele koncertów w takich miastach jak Zielona Góra, Szczecin, Legnica czy rodzinny Lubin. W styczniu 2022 roku ukazał się pierwszy singiel „Sleepless Nights”, kilka miesięcy później następny – „Paranoia Street”, a w grudniu jako zwieńczenie – debiutancki album „WHIZZKID”. Materiał – 8 numerów – dostępny jest na kanałach youtube, spotify oraz wielu innych serwisach streamingowych.
Destiny to po prostu grupa pokręconych nastolatków, którzy grają głośnego rocka i chcą przyciągnąć do siebie słuchaczy nie tylko poprzez wyjątkową muzykę, ale także wyjątkowe charaktery czterech nastoletnich dusz zbuntowanych przeciw powszechnie przyjętym normom. Ich celem jako kapeli jest nie tylko stworzenie nowego pokolenia słuchaczy muzyki rockowej, lecz przede wszystkim przeniesienie słuchacza w czasy lat 80. i 90.
THE VETS
Grupa założona przez Arturro i Marka pod koniec 2017 roku. THE VETS to weterani, a nie weterynarze. W większości to rzeczywiście weterani polskiej sceny punk i nowej fali z lat 80 ubiegłego wieku. W marcu 2018 – pierwszy oficjalny koncert we wrocławskim Alive.
Debiutancka płyta „Ska-ranie” ukazała się w 2021 r. Także w 2021 utwór The Vets „Skaranie” znalazł się na składance Polska Scena Punk vol.4. Rok 2022 to epka „Odejdź” opublikowana na popularnych platformach streamingowych oraz kolejny udział The Vets na składance Polska Scena Punk vol.5, z numerem “Dzielmy się”. W planach na 2023 m.in. publikacja „Odejdź” na limitowanym krążku CD.
Ekipę tworzą:
Bartek Dolewski – perkusja (Warbell, Wolffrider, Dead Mind, TONY)
Arturo Cicatriz (Sznyta) – gitara, wokal, harmonijka (DOBRA DOBRA, NIC)
Jarek Goszczyński – saksofon (NANDO DEL RIO)
Paweł Pajdo – gitara (STAN OSKARŻENIA, PRAWDA, ZWŁOKI, SZMATA)
Dimi – saksofon, instrumenty klawiszowe (TEMPLARIUSZE FJUŻYNU)
Borys – instrumenty perkusyjne, wokal (BRAMBORY A ZELENINA, RED ROAD)
Marek Szpyra- bass, (TOA, SPEEDY GONZALES, AGNOSTIC MANTRA, THE LESS)
Vojtek/Danek – wokal, (SAKRA)
Krzysztof „Krzewik” Janiszewski – saksofon (MIKROFONY KANIONY, BAŁAGAN, SEKOTETAA /Belgia/)
PEF
PEF to duet, który przerodził się w kolektyw. Patryk i Marek po wielu latach znajomości i wspólnego muzykowania zdecydowali się nagrać wspólny krążek w nurcie około hip-hopowym. Obydwie persony chętnie chwytają za instrumenty takie jak m.in. Bas, piano, gitarę, bębny, i tą żywą energię wnoszą w swą muzykę, by nieco odświeżyć zatwardziały współczesny hip-hopowy nurt. Grupa chętnie zaprasza muzyków z różnych stron i gatunków by poszerzać horyzonty. Projekt powstał we Wrocławiu i tam w 2022 został w całości zrealizowany pierwszy undergroundowy krążek, który nosi taką samą nazwę jak zespół PEF. Album będzie do nabycia podczas wydarzenia i można go posłuchać na YT czy wszelkich platformach steamingowych (Spotify, Tidal, Apple Music). Ważną informacją jest fakt, że póki co zespół koncertuje bez Marka, więc tylko z jednym MC, ale nie znaczy to, że umniejsza to wartości muzycznej- z resztą sprawdź sam!
Skład:
Patryk Wójcik – wokal, perkusjonalia, MPC;
Stanisław Olek – perkusja;
Bogdan Chajutin – bas;
Łukasz Kozłowski – gitara;
+ goście!

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię