Hellowen w Ministerstwie

0
1286

Ruszyło Muzeum Śledzia i Wódki w Legnicy ruszyło! Od wystawy nieco przesuniętej w czasie, ale jakże kolorowej! A kolorów w naszej szarej rzeczywistości potrzeba.

„Hellowen, którego nie było” znakomicie wstrzeliło się w lutową szarówkę, ponieważ po tygodniu zimy, za oknami zrobiło się jesiennie. Pogoda dostosowała się  do planów Ministerstwa Śledzia i Wódki  w legnickim Rynku.

Wernisaż  zgromadził  spore  grono krytyków  sztuki i gości, którzy sami byli eksponatami, wpisując  się w tematykę wystawy.  Wśród ruchomych eksponatów natrafiliśmy między innymi na dzieło znanego legnickiego artysty Grzegorza Fijałkowskiego (jego wystawę można oglądać w DK „Atrium” na Piekarach). Fragmenty dzieła poniżej:

Wystawa umiejscowiona jest na obydwu poziomach Muzeum, można  ją oglądać  w skupieniu, w  bezpiecznych warunkach.

 

Mniej  bezpieczna  sytuacja podczas  wernisażu trafiła  się kustoszowi Muzeum, Piotrowi Borodacz-Białoskórskiemu,  który  został zaatakowany  przez  bliżej niezidentyfikowanego, zamaskowanego osobnika. Na szczęście Pan Piotr został uratowany przez szefową Działu Logistyki Muzeum. Fakt faktem, że na  zamaskowanych trzeba jednak uważać.

 

Zwiedzający  są  jednak  w  stu procentach bezpieczni. Na miejscu można  korzystać  z  pełnej dezynfekcji.

Wystawę w Muzeum Śledzia i Wódki można oglądać codziennie  do środy 3 marca.

Kilka  eksponatów z wystawy na zdjęciach poniżej.

Marek Szpyra

Fot. Renata Szpyra

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię