Duch miasta

0
1433

Historycy z Muzeum Miedzi w Legnicy przygotowują nową wystawę czasową. Tym razem zostanie ona poświęcona ikonografii miasta na przestrzeni wieków. Ekspozycja będzie o tyle atrakcyjna, gdyż tym razem zaprezentowane zostaną zbiory własne placówki.

 

Pierwsza w tym roku wystawa historyczna, ukaże zwiedzającym widoki Legnicy do 1945 r. w grafice i w malarstwie. Będzie to niepowtarzalna okazja do zapoznania się z bogatą kolekcją ikonograficzną, przechowywaną na co dzień w magazynie Działu Historii Muzeum Miedzi. Wśród nich znajdzie się ich najnowszy nabytek – cenna i rzadka panorama Legnicy widziana od południowego zachodu. Na zlecenie władz miasta w 1942 r. wykonał ją Erich Feyerabend (1889-1945), artysta ze Stuttgartu specjalizujący się w grafice, a zwłaszcza drzeworycie. Technikę tę twórca zastosował również w legnickiej panoramie.

Otwarcie wystawy, której kuratorami są Grażyna Humeńczuk i Konrad Byś, odbędzie się już w marcu. Jak zapowiadają autorzy, wystawie będzie towarzyszył katalog zbiorów, stanowiący podsumowanie kilkudziesięcioletniej działalności kolekcjonerskiej Działu Historii, który od początku swego istnienia gromadzi tego typu zabytki.

 

Marek Żak

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię