„AUTOPORTRET ARTYSTY”

1
1417

Fotograficzną wystawę Portret ze Świata zastąpił w legnickiej Galerii Ring Autoportret artysty z czasów młodości – wystawa prac młodego artysty polskiego pochodzenia.

Martin Rybacki zajmuje się malarstwem, rysunkiem, grafiką oraz kolażem i ta różnorodność mediów i zainteresowań znajdzie odzwierciedlenie również na jego legnickiej wystawie. Artysta nie stroni od ironicznych i nieco karykaturalnych przedstawień, nie zapominając przy tym o nadrzędnym celu swojej twórczości: tworzeniu obrazów zarówno atrakcyjnych pod względem estetycznym, jak i niosących znaczący przekaz.

Jego twórczość plasuje się pomiędzy figuracją a abstrakcją, czyli pomiędzy realizmem i narracją a formalnością „czystego” malarstwa lub rysunku. Tytuł wystawy Selfportrait of the artist as a young man / Autoportret artysty z czasów młodości jest prostą grą słowną na temat słynnej powieści Jamesa Joyce’a i niesławnego przekonania, że każde dzieło sztuki jest autoportretem artysty niezależnie od jego tematyki.

Martin Rybacki urodził się w Mrągowie w 1982 roku, a od 1990 roku mieszka w Niemczech. Studiował u znanego niemieckiego ilustratora i artysty Wolfa Erlbrucha na Uniwersytecie Sztuki Folkwanga w Essen. Jest absolwentem malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Düsseldorfie oraz grafiki i malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Artysta wraca do Legnicy na swoją pierwszą wystawę indywidualną w rodzimej Polsce po wspólnej z Bartkiem Juretko wystawie w 2018 r.

Autoportret artysty z czasów młodości można oglądać w Galerii Ring (Rynek 12) do 19 kwietnia, natomiast na wernisaż zapraszamy 6 marca o godz. 18:00.

(galeria)

Udostępnij
Poprzedni artykułNowy dyrektor
Następny artykułPracowałeś? Rozlicz się z ZUS

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię