„Bitwa Regionów” – święto najlepszej kuchni Kół Gospodyń Wiejskich

0
373

 

04 czerwca br. nad Jeziorem Kunickim w gminie Kunice odbył się etap powiatowy VIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Kulinarnego dla Kół Gospodyń Wiejskich pn. „Bitwa Regionów”.

Celem konkursu jest nie tylko promowanie regionalnych potraw oraz bogactwa i różnorodności lokalnych tradycji kulinarnych, ale także wspieranie Kół Gospodyń Wiejskich, w szczególności w zakresie aktywizacji wspólnot i społeczności lokalnych na obszarach wiejskich.

Różnorodność, tradycja połączona z nowoczesnością i wyjątkowy smak potraw sprawiły, że kulinarny poziom konkursu był bardzo wysoki. Wśród laureatów konkursu znalazły się Koła Gospodyń Wiejskich:

– I miejsce: KGW „Jarzębina” z Jakuszowa, ze zwycięską potrawą – jagnięciną w sosie ,

– II miejsce KGW „Rogowianki” z Rogowa Legnickiego,

– III miejsce KGW „Kawiczanki z nad Cichej Wody” z Kawic.

Nasz powiat z pysznymi, tradycyjnie przygotowanymi potrawami reprezentowały także: KGW „Rosochatki” z Rosochatej, KGW w Niedźwiedzicach oraz KGW „Nowowianki” z Nowej Wsi Legnickiej.

Udział w wydarzeniu wzięli: Wicestarosta Legnicki Janina Mazur, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Paweł Grabek oraz Radni: Artur Mackiewicz i Artur Smęt, którzy wręczyli uczestnikom drobne upominki w postaci przenośnych lodówek, pamiątkowe podziękowania oraz Albumy „Człowiek i Przyroda”.

Konkurs organizowany był przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa i Ministra Rozwoju Wsi przy wsparciu Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Zwycięskie koło reprezentować będzie powiat legnicki w wojewódzkiej „Bitwie Regionów”.

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię