Do rowu

0
265

W powiecie złotoryjskim w okolicach  Brennika doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego. Kierowca samochodu dostawczego stracił panowanie nad pojazdem w wyniku czego zjechał z drogi do rowu, uderzył w betonowy przepust, po czym niemal przefrunął nad skrzyżowaniem i ponownie wylądował w rowie, gdzie staranował przydrożny znak.

Mężczyzna może mówić o dużym szczęściu, gdyż na skrzyżowaniu nie było pieszych i innych pojazdów, a on sam nie odniósł poważnych obrażeń ciała i o własnych siłach wydostał się z uszkodzonego pojazdu. Przyczyną tego zdarzenia była nadmierna prędkość, dlatego apelujemy do wszystkich kierowców o ostrożność na drogach!

Do zdarzenia doszło na drodze wojewódzkiej nr 364, pomiędzy Legnicą i Złotoryją, na skrzyżowaniu Brennik/Wysocko. Do dyżurnego z Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi dzwonili kierowcy, będący świadkami całego zajścia lub przejeżdżający koło uszkodzonego auta. Patrol ruchu drogowego, który przyjechał na miejsce zdarzenia nie zastał kierowcy w okolicy pojazdu. Okazało się, że udał się on do najbliższej stacji paliw po pomoc.

W wyniku przeprowadzonych czynności policjanci ustalili, że kierowca samochodu dostawczego na łuku drogi stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem. Zjechał do rowu, którym przejechał kilka metrów, uderzył w betonowy przepust, po czym niemal przefrunął nad skrzyżowaniem i ponownie wylądował w rowie, taranując znak drogowy. Kierowca może mówić o dużym szczęściu. Nie odniósł obrażeń ciała i samodzielnie wydostał się z auta, a na jego drodze nie było innych pojazdów lub osób.

Z ustaleń policjantów wynika, że przyczyną tego zdarzenia było niedostosowanie prędkości do warunków ruchu. Uszkodzone auto zostało zabezpieczone przez właściciela, a kierowca za popełnione wykroczenie w ruchu drogowym został ukarany mandatem karnym.

Mając na uwadze to zdarzenie, apelujemy do kierowców o ostrożność na drodze. Należy pamiętać o stosowaniu się do ograniczeń prędkości, nie zapominać o zachowaniu bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu, a wsiadając za kierownicę zawsze należy być trzeźwym!

sierż. szt. Dominika Kwakszys

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię