Wice Jerzmanice!

0
2348

W   sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 91 we Wrocławiu odbyły się IX Mistrzostwa Polski Nauczycieli w Wyciskaniu Wielokrotnym Sztangi Leżąc. W czołówce  zawodnicy z naszego regionu!

Zawody zostały rozegrane w czterech kategoriach: Open Mężczyzn (ciężar sztangi 100 kg), Open Mężczyzn (ciężar sztangi 50 kg), Open Kobiet (ciężar sztangi 25 kg) i Drużynowej. Konkurencja polega na tym, że zawodnik (zawodniczka) przyjmuje pozycję w leżeniu tyłem na ławeczce płaskiej, na sygnał sędziego opuszcza sztangę do klatki piersiowej (kontakt sztangi z ciałem zawodnika) i wykonuje uniesienie sztangi do pełnego wyprostu rąk w stawach łokciowych. Sędzia zalicza ruch, gdy sztanga znieruchomieje na wyprostowanych ramionach. Czynność tę zawodnik wykonuje do momentu, gdy zatrzyma sztangę na klatce piersiowej i nie będzie miał siły jej podnieść lub nastąpi kontakt jednej lub obu stóp z podłożem lub ławeczką. Do zawodów przystąpiło wielu przedstawicieli oświaty z całej Polski, także nauczyciele z naszego regionu a dokładnie wychowawcy Zakładu Poprawczego w Jerzmanicach Zdroju. Po zaciętych zmaganiach wyłoniono zwycięzców w kategoriach kobiet i mężczyzn oraz drużynowo.

Miłym zaskoczeniem okazał się fakt, że drużyna Zakładu Poprawczego Jerzmanice-Zdrój zdobyła 2 miejsce i tytuł vice Mistrza Polski. W składzie mistrzowskiego temu znaleźli się: Piotr Kocyła i Jerzy Cibor, obaj wychowawcy są zawodnikami klubu OLAWS Złotoryja.

 

W klasyfikacji indywidualnej (100 kg) Jerzy Cibor zajął 3 miejsce, w klasyfikacji indywidualnej (50 kg) Jerzy Cibor zajął 4 miejsce a Piotr Kocyła 7 miejsce. Na uwagę zasługuje fakt, że od samego początku rozgrywania mistrzostw (od 2011 r.) drużyna z Zakładu Poprawczego w Jerzmanicach-Zdroju klasyfikowana jest w pierwszej trójce najlepszych placówek oświatowych w Polsce (2011 – 1 miejsce, 2012, 2013 i 2016 – 2 miejsce, 2014, 2015 i 2017 – 3 miejsce).

1 miejsce – Szkoła Podstawowa nr 91 Wrocław

2 miejsce – OLAWS Złotoryja – Zakład Poprawczy Jerzmanice-Zdrój

3 miejsce – Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna Świnoujści

Gratulujemy!!!

(Franki)

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię