Weekend cudów w Chojnowie!

0
1331

Weekend cudów, czyli finał Szlachetnej Paczki. Do magazynu przy ul. ul. Poźniaków 2 w Chojnowie od rana trafiały gotowe podarunki. W pomoc potrzebującym włączyli się indywidualni darczyńcy, ale przede wszystkim grupy przyjaciół, firmy, szkoły i instytucje.

– Miniony weekend był naprawdę weekendem cudów w Chojnowie, jak i w całej Polsce. W paczkach było to wszystko, co potrzeba rodzinom.

To sprzęt gospodarstwa domowego, kosmetyki, środki czystości. Darczyńcy przywozili łóżka, żywność, obuwie, wózek elektryczny dla osoby niepełnosprawnej. Wszystko to, co danej rodzinie powoli stanąć na nogi. Docieramy do rodzin i widzimy łzy. To są te momenty, kiedy nie wiemy co powiedzieć. Bo tak naprawdę nie my, tylko nasza współpraca z darczyńcami powoduje, że możemy pomóc rodzinom. – mówi Paweł Grabek, lider Szlachetnej Paczki w Chojnowie.

 

Paczki trafiły do osób samotnych oraz do rodzin wielodzietnych i samotnych mam wychowujących niepełnosprawne dzieci. Rodziny przygotowywały prezenty dla darczyńców, drobne podarunki.

 

Dzięki ludziom dobrej woli – wspaniałym darczyńcom, którzy stanęli na wysokości zadania poświęcając swój czas i pieniądze mogliśmy pomóc 19 rodzinom z naszego rejonu. Skala pomocy przerosła wszelkie oczekiwania rodzin oraz nas samych! Teraz po finale emocje powoli opadają, ale wolontariusze mają zamiar odwiedzić rodziny za jakiś czas, zobaczyć jak sobie radzą i co ten projekt wniósł dobrego w ich życie.- mówi Paweł Grabek, lider Szlachetnej Paczki w Chojnowie.

 

Szlachetna Paczka to projekt, który ma na celu pomoc ludziom, którzy znaleźli się na zakręcie życiowym, w tak zwanej niezawinionej biedzie. Pomaga osobom, których spotkała ogromna tragedia losowa, w postaci na przykład straty bliskiej osoby, pożaru domu, poważnej choroby dziecka bądź rodziców. Zgłaszane są osoby oraz rodziny, którym zawsze, jeśli to tylko możliwe, można jak najlepiej pomóc. W Chojnowie finał Szlachetnej Paczki odbył się już po raz piąty. Sami wolontariusze dodają, że był to dla nich naprawdę niezwykły i magiczny weekend.


Udostępnij
Poprzedni artykułJÓZIO MOŻE LICZYĆ NA POMOC
Następny artykułPamiętamy

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię