Pro…mil

0
554

Ponad promil alkoholu w organizmie miał kierowca Audi, który został zatrzymany do kontroli przez policjantów lubińskiej grupy SPEED. Powodem było przekroczenie dozwolonej prędkości o 43 km/h. Ponadto okazało się, że mężczyzna nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, więc teraz jego los leży w rękach sądu. To nie jedyny zatrzymany przez funkcjonariuszy kierujący w miniony weekend na terenie Lubina, który zdecydował się na jazdę samochodem będąc „na podwójnym gazie”. Było również kilku kierowców, którzy znacząco uszczupliło swój budżet domowy przekraczając dozwoloną prędkość.

Policjanci ruchu drogowego z grupy SPEED podczas działań prowadzonych w Sylwestra i Nowy Rok zatrzymali 3 nietrzeźwych kierujących i dwie osoby z zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych. W ręce funkcjonariuszy wpadło również kilku „piratów drogowych”, którzy znacząco przekroczyli limit prędkości. Niechlubni rekordziści zostali ukarani mandatem karnym w wysokości 2,5 tysiąca złotych i 15 punktami karnymi.

Jednego z kierujących namierzyli policjanci grupy SPEED na terenie gminy Ścinawa. Mężczyzna rozpędził swoje auto do prędkości 133 km/h, gdzie ograniczenie prędkości wynosiło 90 km/h. W trakcie rozmowy z kierowcą policjanci wyczuli od niego silną woń alkoholu. Badanie na zawartość tej substancji wykazało w jego organizmie ponad 1 promil. Ponadto okazało się, że 33-latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Nieodpowiedzialny mężczyzna odpowie teraz za jazdę w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu kara do 2 lat więzienia. Poniesie też konsekwencje prowadzenia pojazdu bez uprawnień oraz znaczne przekroczenie dozwolonej prędkości.

Kolejny kierowca również został zatrzymany przez patrol drogówki, gdyż przekroczył prędkość, tym razem o 20 km/h. 53-letni lubinianin stracił swoje uprawnienia do kierowania pojazdami, a dodatkowo odpowie za kierowanie samochodem po użyciu alkoholu. Miał w swoim organizmie 0,4 promila tej substancji.

Natomiast na ul. Zwierzyckiego w Lubinie, policjanci zatrzymali 21-letnią mieszkankę miasta, która najpierw spożywała alkohol, a następnie zdecydowała się na podróż autem. Kobieta kierowała osobowym Volkswagenem, a badanie jej stanu trzeźwości wykazało, że ma w swoim organizmie ponad promil tej substancji. Kierująca straciła swoje prawo jazdy, a za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem.

Funkcjonariusze przez cały weekend dbali o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu, między innymi sprawdzając prędkość kierujących. Wiele osób nie stosowało się do obowiązujących limitów, za co policjanci nakładali mandaty karne. Najdotkliwiej odczuły to 3 osoby, które zostały ukarane mandatem w wysokości 2,5 tysiąca złotych, a na ich konto wpłynęło po 15 punktów karnych. Niechlubny rekordzista pędził 155 km/h przy ograniczeniu do 50 km/h.

 
 asp. szt. Sylwia Serafin

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię