MOCNY WEEKEND

0
2000

W piątek 09.06.2017 r. reprezentacja LMKS “SFORA” Chojnów w składzie młodzik Michał Czatrowski, kadet Eliza Laskowska i junior Martyna Radwan udali się w podróż do Kórnickiego Centrum Rekreacji i Sportu OAZA, aby następnego dnia wystartować tam na matach Wielkopolska Cup III Turnieju o Puchar Burmistrza Kórnika w Taekwondo Olimpijskim, były to ostatnie rankingowe zawody z cyklu Pucharów Polski Polskiego Związku Taekwondo Olimpijskiego przed wakacjami.

Blisko 300 Taekwondoków z Polski, Białorusi i Niemiec rywalizowało w konkurencji Kyorugi, czyli walki sportowej przy użyciu elektronicznego ochraniacza tułowia HOGO i elektronicznego kasku firmy DaeDo.

Punkty w walce można było zdobyć za wykonanie uderzenia bądź kopnięcia w dozwoloną powierzchnię ochraniacza ręką albo stopą (za uderzenie pięścią w korpus 1 punkt, za kopnięcie w korpus 2 punkty, za kopnięcie obrotowe w korpus 3 punkty, za kopnięcie w głowę 3 punkty i za kopnięcie obrotowe w głowę 4 punkty) albo przez wykonanie zabronionych akcji przez przeciwnika, takich jak upadek, wyjście za matę itp. Tego występu niestety nie możemy zaliczyć do udanych, zawodnicy odpadli w 1/8 finałów swoich kategorii wiekowo-wagowych, pokazując bardzo dużo błędów, których wcześniej nie ujawniali. Możliwe, że to zmęczenie po dość intensywnym pierwszym półroczu, gdzie dla niektórych to był 7 start w zawodach plus inne akcje, a możliwe że w nasze szeregi wdarło się rozluźnienie zbliżającymi się wakacjami. Pochwała dla nich należy się za podjęcie walki, którą toczyli do końca mimo niepowodzeń i przeszkód, a nad resztą będziemy pracować – Instruktor LMKS “SFORA” Chojnów.

W ten sam dzień, czyli w sobotę 10.06.2017 r., gdy w/w zawodnicy wracali na tarczy z turnieju, pozostali członkowie Klubu szykowali się do Pokazu Taekwondo w Szkole Podstawowej nr 4 w Chojnowie, gdzie przedstawiali swoje umiejętności zgromadzonym tam uczestnikom festynu. Pod czujnym okiem Instruktorów Mariusza Sulmy i Adama Lachowskiego z zaprzyjaźnionego LMKS GLADIUS Bolesławiec, młodzi adepci demonstrowali uderzenia, kopnięcia, bloki, układy formalne, rozbicia twardych przedmiotów oraz walkę sportową i walkę na pałki. Serdeczne podziękowania kieruję z tego miejsca dla uczestników pokazu, Instruktorów i rodziców zaangażowanych w tę inicjatywę – Instruktor LMKS “SFORA” Chojnów.

Następnego dnia to jest w niedzielę 11.06.2017 r. po krótkim odpoczynku i zebraniu sił zawodnicy wraz z rodzicami, o wczesnych godzinach porannych ruszyli w kierunku Opola, aby wystartować na Otwartych Mistrzostwach Opolszczyzny. Impreza przeznaczona dla najmłodszych taekwondzistów oraz młodzików (10-11 lat) i kadetów (12-14 lat). Rywalizacja przebiegała na matach Zespołu Szkół w Chróścinie gm. Dąbrowa, gdzie mali i trochę więksi sportowcy konkurowali między sobą w konkurencjach sprawnościowych kopnięć na czas, w technikach specjalnych kopnięć wyskokowych, walk na pałki oraz walki sportowej z dozwolonymi kopnięciami i uderzeniami na tułów oraz punktowanymi kopnięciami na głowę. Tym razem nasi zawodnicy spisali się na medal, nawet nie na jeden, czy dwa, ale na 13 medali.

Poniżej klasyfikacja indywidualna:
Dzieci:
Szklarz Sebastian (2011) 1 miejsce walka na pałki, 1 miejsce techniki specjalne, 3 miejsce trójbój dzieci
Merunowicz Fabian (2010) 1 miejsce walka na pałki, 2 miejsce trójbój dzieci
Balwierz Ziemowit (2009) 2 miejsce trójbój dzieci
Olszewski Franciszek (2009) 2 miejsce techniki specjalne, 3 miejsce trójbój dzieci
Dyrkacz Bartosz (2009) 3 miejsce trójbój dzieci
Młodzik:
Merunowicz Martyna (2006) 1 miejsce walka sportowa, 2 miejsce techniki szybkościowe
Kadet:
Laskowska Eliza (2005) 2 miejsce walka sportowa, 2 miejsce techniki sprawnościowe
Ogromne gratulacje dla startujących, podziękowania dla rodziców i członków Klubu zaangażowanych w wyjazd.

Przypominamy, że LMKS “SFORA” Chojnów funkcjonuje dzięki jego członkom, współpracy z GMINĄ MIEJSKĄ W CHOJNOWIE, dobroczyńcom (APIS, KOPALNIA KRUSZYW ROKITKI, BANK SPÓŁDZIELCZY W CHOJNOWIE) oraz przekazanym 1% podatku dzięki współpracy z FUNDACJA STUDENCKĄ MŁODZI MŁODYM. Serdecznie dziękujemy, że tyle robicie dla dzieci i młodzieży.
(sfora)

Udostępnij
Poprzedni artykułSIEDEM KRĄŻKÓW
Następny artykułZJECHALI NA GRODZIEC

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię