Odsłonięcie tablicy pamiątkowej w Pątnowie Legnickim

0
765

9 kwietnia br. w Pątnowie Legnickim odbyły się uroczystości związane z odsłonięciem tablicy pamiątkowej poświęconej 82. Rocznicy Zbrodni Katyńskiej oraz 12. Rocznicy Katastrofy Smoleńskiej, w których udział wzięła Wicestarosta Legnicki Janina Mazur, grupa pracowników Starostwa, która aktywnie uczestniczyła w obchodach oraz zaproszeni goście.

Uroczystość rozpoczęła się uroczystą Mszą Świętą, podczas której zgromadzeni mogli wysłuchać przejmującego i wzruszającego kazania wygłoszonego przez ks. Zdzisława Michalskiego Proboszcza Parafii pw. Zwiastowania Pańskiego w Bieniowicach.

Dalsza część uroczystości rozpoczęła się odśpiewaniem Hymnu Państwowego, odsłonięciem i poświęceniem tablicy oraz wystąpieniami okolicznościowymi zaproszonych gości.

Wicestarosta Legnicki Janina Mazur, która w imieniu Władz Powiatu Legnickiego złożyła pod tablicą pamiątkową okolicznościową wiązankę, zaznaczyła, że obchody obu rocznic – zbrodni katyńskiej z 1940 roku i katastrofy smoleńskiej z 2010 roku nabrały zupełnie nowego znaczenia. Pokreśliła, że pamięć o Katyniu jest naszym wspólnym obowiązkiem, a także ostrzeżeniem dla przyszłych pokoleń, by nie powtórzyły się podobne zbrodnie i kłamstwa.

Odsłonięta tablica to wyraz ogromnego szacunku i znaczenia, jakie ma dla Polaków pamięć o bohaterach i ofiarach stalinowskiej zbrodni.

(sp)

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię