Handlowali narkotykami

0
707

Funkcjonariusze Żandarmerii Wojskowej na terenie kilku województw prowadzili zintegrowane działania przeciwko 5 żołnierzom oraz 4 osobom cywilnym. W tych operacjach udział brali policyjni przewodnicy z psami służbowymi. Mundurowi z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu ze swoimi czworonożnymi podopiecznymi wspomagali żołnierzy w akcji m.in. w zakresie ujawnienia i zabezpieczenia środków, których posiadanie zabronione jest ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii. Rozbito grupę przestępczą zajmującą się rozprowadzaniem znacznych ilości narkotyków, zarówno w środowisku wojskowym, jak i cywilnym. Osoby te działały głównie w celu osiągnięcia korzyści majątkowej i usłyszały już zarzuty, a także zostały tymczasowo aresztowane.

W wyniku podjętych działań na terenie województw dolnośląskiego, lubuskiego i wielkopolskiego, zatrzymano 1 żołnierza oraz 3 osoby cywilne. W trakcie czynności procesowych zabezpieczono blisko 8 kg narkotyków. Ponadto na poczet przyszłych kar zabezpieczono 24 500 złotych. Czynności w przedmiotowej sprawie żołnierze Żandarmerii Wojskowej prowadzili pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Poznaniu.

Zatrzymani usłyszeli już zarzuty: wprowadzania do obrotu oraz udzielania w celu osiągnięcia korzyści majątkowej znacznych ilości środków odurzających oraz substancji psychotropowych, tj. popełnienia przestępstw określonych w art. 56 ust. 3 i art. 59 ust. 1 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii.

Wojskowy Sąd Garnizonowy w Poznaniu, zastosował już wobec zatrzymanych środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Funkcjonariuszy Żandarmerii Wojskowej, w działaniach wspierali policyjni przewodnicy z psami służbowymi. Mundurowi z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu ze swoimi czworonożnymi podopiecznymi wspomagali żołnierzy m.in. w zakresie ujawnienia i zabezpieczenia narkotyków.

asp. szt. Łukasz Dutkowiak

Źródło: Rzecznik Prasowy Komendy Głównej Żandarmerii Wojskowej

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię