DEBIUTY PODSUMOWANE

0
2438

 

Patrycja Kamola Project – legnicko-zielonogórska formacja jazzowa oraz DOBRA DOBRA ze Złotoryi wygrały pierwszą edycję konkursu „Debiuty płytowe”, organizowanego przez Portal Brzmienie M., Wydawnictwo Niezależne MEDIAMA, pod patronatem Ośrodka Kultury i Sztuki. Patrona medialny nad imprezą objęła Gazeta Piastowska.

Patrycja Kamola pochodzi z Legnicy, tak jak część muzyków jej zespołu: Paweł Lenar, Łukasz Kłos i Jarek Dąbrowski. Jej płyta „Czekając na miłość” sprzedała się znakomicie – już przekroczyła tysiąc sztuk, a na każdym koncercie jest kilkunastu nowych nabywców. Za to osiagnięcie Patrycja Kamola Project otrzymali Złotą Płytę. Finał imprezy w wałbrzyskim „A’Propos” to także sukces złotoryjskiej formacji punkowej DOBRA DOBRA.

 

 

Wśród nominowanych w różnych kategoriach znaleźli się m.in. Legnicki KMINEK34 i lubiński WHY.

Nagroda „Debiuty płytowe” ma na celu wsparcie niezależnych zespołów muzycznych, prezentujących różne style. Łączy je fakt funkcjonowania poza korpogigantami, które steruja listami przebojów i mają monopol na sprzedaż płyt w sieciach handlowych. Takie zespoły jak DOBRA DOBRA czy PATRYCJA KAMOLA PROJECT wydają płyty za własne pieniądze, sprzedają je głównie na koncertach i prywatnymi kanałami i tworzą muzykę z potrzeby serca.

Finał „Debiutów płytowych” był znakomicie przygotowanym eventem, który poprowadził znany także z legnickiego teatru, aktor Dariusz Sosiński (poniżej).


 

Finał imprezy był okazją do występu zimnofalowego, legnicko-lubińskiego THE LESS, niezależnego bandu, który o dziwo jeszcze nie wydał płyty!

(sz)

Fot. Krzysztof Mokanek, (sz)

Udostępnij
Poprzedni artykułGAZETA PIASTOWSKA #428
Następny artykułQUO VADIS UKRAINO?

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię