Spotkania, warsztaty i wystawy – spędź lato z Galerią Sztuki

0
146

Projekty edukacyjne i integracyjne, spotkania ze sztuką i wokół sztuki, warsztaty, wystawy – to wszystko czeka nas latem w Galerii Sztuki w Legnicy, która przygotowała bogaty program wakacyjnych wydarzeń. Rozpoczęty z początkiem lipca cykl Wakacyjnych Twórczych Spotkań potrwa jeszcze do 20 sierpnia. Pod okiem doświadczonych instruktorów i artystów dzieci wykonają m.in. miedzianą biżuterię, eko-torby i budki dla owadów, a także spróbują sił w ceramice i tkactwie.

 Letni sezon ze sztuką zakończy Familiada, której trzynasta edycja odbędzie się na dziedzińcu Zamku Piastowskiego i tradycyjnie będzie okazją do rodzinnych spotkań i relaksu ze sztuką. Każdy z uczestników wydarzenia będzie mógł wybrać najbardziej interesujące go warsztaty, które poprowadzą lokalni artyści.

Latem czynne będą także wystawy: już można zwiedzać wystawę malarstwa „Mur i beton” Łukasza Jankowicza, laureata 30. Ogólnopolskiego Przeglądu Malarstwa Młodych PROMOCJE 2021. Z kolei w Galerii Ring do 14 sierpnia prezentowana jest pokonkursowa ekspozycja pt. „Szkic ma moc”, odbywająca się w ramach Międzynarodowej Wystawy Satyrykon, którego organizatorem jest Legnickie Centrum Kultury. Natomiast od 20 sierpnia dostępna będzie ekspozycja laureatki PROMOCJI 2019, Julii Świtaj.

Wstęp wolny na wszystkie wydarzenia jest wolny, na warsztaty obowiązują zapisy. Harmonogram i szczegóły dostępne na galeria.legnica.eu oraz w mediach społecznościowych Galerii Sztuki.

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię