Jubileuszowy sezon Legnickiego Klubu Taekwon-do

0
968

To już dwadzieścia pięć lat jak we wrześniu 1997 r. w Spółdzielczym Domu Kultury Kopernik przeprowadzony został pierwszy nabór do nowo powstałej sekcji Taekwon-do.
Po sześciu miesiącach działalności sekcji w lutym 1998 r. zarejestrowane zostało stowarzyszenie kultury fizycznej, które od kilkunastu lat funkcjonuje pod nazwą Legnicki Klub Taekwon-do.

Ćwierć wieku działalności szkoleniowej LKT Legnica to imponujący dorobek 191 medali mistrzostw Europy i Świata wywalczonych przez dwudziestu Legniczan powołanych
do Reprezentacji Polski w Taekwon-do. Krajowy urobek za dwadzieścia cztery sezony
to
351 medale mistrzostw Polski w czterech kategoriach wiekowych w tym 153 medale mistrzostw Polski seniorów oraz 2484 pkt w ramach ministerialnego Systemu Sportu Młodzieżowego wywalczone dla Legnicy.

Jubileuszowy sezon zawodnicy Legnickiego Klubu Taekwon-do rozpoczęli od przygotowań do październikowego VIII Pucharu Świata w Taekwon-do Słowenia 2022. Za dwa tygodnie
w położonym nad Adriatykiem Koprze zamelduje się 2160 uczestników reprezentujących
53 państwa w tym 7 reprezentantów z Legnicy. Warto przypomnieć, że jednym z największych klubowych osiągnięć w historii LKT Legnica było wygranie klasyfikacji generalnej
VI Pucharu Świata Juniorów Budapeszt 2016 w gronie 242 klubów z 58 państw. Również z ostatniego
VII Pucharu Świata Sydney 2018 legniczanie powrócili z workiem medali.

Kolejnym jesiennym startem będzie udział młodzików, juniorów młodszych i juniorów
w międzynarodowym turnieju
Mazovia Cup 2022 (Ciechanów 21 – 23.10.22 r.). Docelowymi zawodami bieżącego sezonu oczywiście oprócz krajowych czempionatów będą przyszłoroczne Mistrzostwa Europy Rumunia 2023 i przede wszystkim Mistrzostwa Świata Finlandia 2023.

Jeszcze przed rozpoczęciem obecnego sezonu LKT Legnica uzyskało dwa cenne wyróżnienia w postaci dotacji z Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz nagród Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. Już po raz szósty z rzędu legnicki klub pozyskał środki w wysokości 10 000 zł na zakup sprzętu sportowego i wynagrodzenia szkoleniowców w ramach rządowego programu „Klub” a Maciej Żuk i trener Łukasz Stawarz otrzymali nagrody przyznane przez Zarząd Województwa Dolnośląskiego za wyniki uzyskane w kwietniowych Mistrzostwach Europy Chorwacja 2022.

Dla wszystkich, którzy chcieliby zadbać o swoją zdrowotną kondycję i przy okazji współtworzyć kolejne karty historii legnickiego sportu oraz legnickiego Taekwon-do a może nawet pójść w ślady Mistrzyni Świata Marzanny Stawarz (Pawlik) czy Mistrzów Europy Maciej Żuka, Magdaleny Kisiel, Gabrieli Forgiel (Offman) Legnicki Klub Taekwon-do już w najbliższą środę
w Szkole Podstawowej nr 7 ul. Polarna 1 (
21 września, godz. 17.00 – 18.00) organizuje spotkanie informacyjne. Dodatkowo w piątek 23 września (godz.17.00 – 18.00) w Collegium Witelona przy ul. Sejmowej 5a odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci w wieku przedszkolnym, dla których legnicki klub przygotował zajęcia sportowe z elementami sportów walki w ramach międzynarodowego programu TAEKWO-DO KIDS. Nabory dla wszystkich osób początkujących potrwają do połowy października.

(lkt)

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię