Maluchownia – inspiracją są dziecięce marzenia

0
824

Wszystkie maluchy w wieku 3 – 5 lat mogą czuć się zaproszone do Maluchowni, która stanowi nową propozycję legnickiego Spółdzielczego Domu Kultury „Kopernik”.

Jak zapewnia instruktorka Jowita Waszczyk-Radłowska, Maluchownia jest dokładnie tym czego brakuje każdemu dziecku w codziennym życiu czyli odrobiną szaleństwa i twórczej zabawy. W „Koperniku” powstało miejsce, w którym dzieci mogą w pełni przeżywać radosne dzieciństwo i przy każdych zajęciach odkrywać swój nieskończony potencjał artystyczny. Mali odkrywcy wielkiego świata uczą się tam przede wszystkim przez zabawę, biorąc udział na przykład w warsztatach o zapachu gumy balonowej, słodkiej truskawki i wanilii. Każde spotkanie będzie połączeniem zabawy, eksperymentowania z materiałami plastycznymi oraz muzyką.

Zajęcia w Maluchowni stanowią bazę do dalszej edukacji. Dziecko, biorąc udział w zajęciach, otwiera się na sztukę i rozwija swoje zmysły. Co ważne, przebywa w gronie rówieśników, co pozytywnie wpływa na jego umiejętność nawiązywania kontaktów oraz wspomaga walkę z nieśmiałością.

(kop)

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię