Medale  i powołania  

0
1718

W miniony weekend w Głubczycach zakończył się tegoroczny Grand Prix Polski
w Taekwon-do, który stanowił drugi i zarazem ostatni turniej kwalifikacyjny do Reprezentacji Polski na
XXI Mistrzostwa Świata, które w terminie 22 – 28 kwietnia rozegrane zostaną w niemieckim Inzell.

Legniczanie z zawodów powrócili z ośmioma medalami i co najważniejsze z siedmioma nominacjami do kadry narodowej. Medale w Głubczycach wywalczyli: Monika Kowalczyk, Wiktoria Miądzel, Marcjan Pluta, Wioletta Hanisch, Paweł Woźniak, Dominika Danielewicz i Marcin Blicharski. Natomiast powołania do kadry na mistrzostwa otrzymali:

  • Maciej Żuk – kategoria średnia do 70 kg seniorów,

  • Magdalena Kisiel – kategoria lekka do 56 kg seniorek,

  • Wioletta Hanisch – kategoria super ciężka pow. 75 kg seniorek,

  • Kamila Kolanowska – kategoria super ciężka pow. 75 kg seniorek,

  • Paweł Woźniak – kategoria średnia do 68 kg juniorów,

  • Wiktoria Miądzel – kategoria ciężka do 65 kg juniorek,

  • Monika Kowalczyk (na zdjęciu) – kategoria ciężka do 65 kg juniorek,

Powołani zawodnicy będą w Inzell reprezentować Polskę również w turnieju drużynowym. Warto podkreślić, że to najliczniejsza grupa zawodników Legnickiego Klubu Taekwon-do powołana do Reprezentacji Polski na mistrzostwa Świata czy mistrzostwa Europy w dotychczasowej 22 – letniej historii klubu.

Mistrzostwa Świata rozegrane zostaną w dniach 22 – 28 kwietnia w położonym w Bawarii Inzell. Areną zmagań sportowców z całego Świata będzie słynna Max Aicher Arena. W zawodach wystartuje rekordowa ilość 1234 zawodników z 64 państw. To o blisko 200 zawodników więcej niż przed dwoma laty w Dublinie.

Przed legnickimi sportowcami z całą pewnością jeden z najważniejszych startów
w dotychczasowej przygodzie sportowej Najtrudniejsze zadanie czeka juniora Pawła Woźniaka i seniora Macieja Żuka, którym przyjdzie rywalizować w najmocniej obsadzonych kategoriach wagowych. W kategorii średniej zarówno juniorów jak i seniorów wystartuje po 60 zawodników.

Zawodnicy LKT Legnica 14 kwietnia wyjadą najpierw na tygodniowe zgrupowanie do COS Spała, skąd bezpośrednio wyruszą na XXI Mistrzostwa Świata Inzell 2019.

Zanim jednak legniczanie wyjadą na zgrupowanie i mistrzostwa część kadrowiczów czeka jeszcze ostatni międzynarodowy sprawdzian. W środę 3 kwietnia piątka z powołanych wspólnie z młodszymi kolegami wyruszy na VIII Open Barcelona 2019. Do Katalonii wyjedzie 30 osobowa drużyna Legnickiego Klubu Taekwon-do.

(lkt)

Fot. (lkt)

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię